News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

3 Members and 55 Guests are viewing this topic.

Stefan01

#44370
@ Marcel Banu
Frumoase cadre ! Felicitari si +1

@rocklee
Bine ai revenit ! Numai acum am vazut cadrele. +1

alin_simeriaveche

Roocklee, Marcelbanu...ma inclin si va stimez. Ultimele poze, cele nocturne, sunt deosebit de reusite, de vis. Avem un weekend frumos

luc

@Ionuț, la cererea publicului spectator și având în vedere capodoperele de pe forum, cred ca ar trebui înființat topicul The Best Picture...
Respect @marcelbanu, welcome back @rocklee, felicitări UMB!

Io

Ce idee hollywoodiana, sa mergi sa pozezi noaptea un santier. Si ce frumuseti au iesit. Jos palaria, Marcel!  :notworthy:

Rocklee, bine-ai revenit!  :cheers:
In theory there is no difference between theory and practice. In practice there is.

whitedove

Welcome back Rocklee!!!! fain reportajul foto... (vrei sa recuperezi  :D )

marcelbanu... ne-ai lasat fara grai!! esti maret maestre!!!!

Germany

I´ll be back :)

Rocklee, ai tinut post ? ;) Bine ai revenit !

reed

@marcelbanu,frumoase poze in noapte,un stativ pentru long exposure o sa faca minuni si mai mari.
@Rocklee,bine ai revenit.Ne-ai.lipsit.
Nesperat de repede au deschis nodul.

simotm

#44377
Ma bucur ca in final au deschis sensul, vedem cum se va circula in perioada Sarbatorilor cand va fi traficul mai mare.
In ce priveste ziua deschiderii, mi se pare o totala lipsa de comunicare:
-la inchiderea nodului :au zis ca inchid la o anumita data si au inchis ulterior dupa 10 sau 15 zile (nu mai retin exact)
-la deschiderea nodului:au zis ca deschid in 2 saptamani si au deschis dupa 1 zi.
Undeva, cineva nu are habar de ce se intampla in teren sau nu comunica cu constructorul.... Din pacate, nu e un caz izolat.

Am vazut un filmulet cu urcarea pe autostrada
E vreo norma (care se aplica doar in Ro) cu privire la banda de accelerare? Si aici, ca si la alte urcari pe autostrazile noastre, banda e foarte lunga, iar portiunea cu linie discontinua e destul de mica.... Eu ma cam plictisesc pana ies pe prima banda.

Legat de pozele facute noaptea, primul gand a fost ca am putea pune mana de la mana si sa se duca baietii fotografi cu un ceai cald la muncitorii din tura de seara :)

Quest

Bine ai revenit Rocklee !

Felicitari MarcelBanu ptr pozele nocturne si ptr cele cu ceata coborita in zare peste DN7 & A1.
Din septembrie de la poza asta mi-am zis ca nu esti doar fotograf, ci artist :)


Common sense will get you far !

wifi

Quote from: mishu77 on November 16, 2018, 02:14:52 PM
Normal ca trebuiau eliminate prin frezare si refacerea stratului de uzura. Parca pe A3 Tirena a refacut o portiune din stratul de uzura la cererea CNAIR. Aici nu sau mai gandit la acest aspect.

Nu este nevoie de frezare si asfalt de uzura nou. Pe alte meleaguri se procedeaza mult mai simplu si ieftin, se aplica pe deasupra ceva ce seamana cu hidroizolatia noastra, un fel de smoala. Am vazut strada intreaga unde din doua benzi normale s-a transformat in una mai lata si pista de bicilete pe marginea din dreapta. Marcajul median a fost "sters" astfel pe toata lunginea strazii, nici vorba de afalt nou. Nu a alunecat nimeni ca-n baie pe gresie si nici nu s-a sesizat careva de rugozitate si planeitate. Se poate si fara complicatii. La fel raman urme dupa marcaje din ala galbene de "Baustelle", tot asa de negru, benzile alea se lipesc/dezlipesc cu foc, au tot ceva smoala la baza. Se consuma kilometrii pe an de banda din aceea, nu asfalteaza nimeni numai din motivul acesta.

Morosanu

Am vazut prin alte parti cum efectiv se vopseste cu negru peste semnele albe care sunt pe asfalt. Cum zicea si antevorbitorul meu pentru a sterge niste linii nicidecum nu se frezeaza asfaltul.
Politica distruge tot ce atinge.

gerulus

Goagălu mi-a reamintit de niște fotografii de acum 4 ani
Asta ca să ne dăm seama de ritmul nostru de dezvoltare !








Parcă a fost ieri  :lol: :o



RaduC


Stefan01

#44383
Astazi (sambata), in jurul orei 15, UMB lucra de zor la faimosul deal. FELICITARI, UMB !!!









Stiti ce urmeaza dupa aceste poze. :) Aveti rabdare.

gruiarew

'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis