News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

6 Members and 56 Guests are viewing this topic.

wifi

Cand ploua, banda din dreapta, directia spre Simeria, sta aproape complet sub apa. Multi o iau la dreapta prin oras, spre Santuhalm se impreuneaza drumurile, ocolirea nu-i mare.

mishu77

NU e poza mea, e luata de pe un grup de facebook, dar e de la Holdea. Cel putin de cand am fost eu pe acolo pare ca sa mai avansat.


flashu74

Pentru că vorbeam zilele trecute de câte mașini încap în sensul giratoriu de la Șoimuș. Se vede clar că încap 3 în paralel. Dar tot degeaba că e ambuteiaj. De ieșit iasă câte una.



Powered by API/PUM imgur uploader

flashu74

Azi cred că a fost antrenament pentru a vedea conflictul în trafic din sens. O să pun câteva poze. O să pun câteva și cu lucrările. Și apropo am circulat pe DJ nou în acea intersecție.

flashu74


voicul

3 masini mici sau 1 tir/duba.
Oricum ai socoti, tot 1 iese din giratoriu, deci va fi aglomeratie.

E ca pe VO: poti sa te agiti sa depasesti, dar mai mult de 15 minute avans nu prea ai cum sa scoti fata de un mers normal. Si atunci pentru ce riscu?

flashu74


danutzu_1069

Hmmm, 3 in paralel pe doua benzi... Asta nu este bine... Nici acum nici in viitor...
Cred ca ar avea loc un tir pe banda 1, si o masina mica pe banda 2, cu conditoa ca tir-ul sa iasa pe prima si masina mica pe a doua iesire...

danutzu_1069

Cert este ca va fi aglomerat pana se da in circulatie lotul 4...

vancouver

Sa inchida odata autostrada, nu vad ca produce trafic...

Noi nu avem trafic de autostrada...

Tarii cat mai multe sensuri giratorii cu 20 de benzi sa se injure lumea bine cand iese de pe banda 20 direct pe banda 1. Conform legii, semnalizand schimbarea de banda cu 50 de metri inainte....
Prioritatea zero: A1 Sibiu - Pitești. Prioritate zero virgulă zero: A0 centura București. Importante: A7 Ploiești - Bacău - Pașcani - Suceava; A13 Sibiu - Brașov - Onești - Adjud; A3 Cluj - Oradea; A3 Ploiești - Brașov; A12 Pitești - Craiova; A8 Pașcani - Iași; A4 Constanța - Vama Veche. Toate NUMAI SI NUMAI cu fonduri europene. Un NU categoric oricărei forme de taxare la km pe autostrăzi.

flashu74

Lucrări la deal pe partea cu viaductul Bejan.












Powered by API/PUM imgur uploader


flashu74

Construcția zidului vedere mergând spre Brad.












Powered by API/PUM imgur uploader


flashu74

Relocarea DJ pe sub A în zona intersecției.












Powered by API/PUM imgur uploader