News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

4 Members and 60 Guests are viewing this topic.

flashu74

În partea de jos se leagă de acea fundație cu armătura. Sunt acolo lăsate "mustăți". Modulele acelea nu par a se lega între ele prin armătură. Dar fiecare modul are în el găuri pentru ancorare în terasament. Mie așa-mi pare.

TibiV

#42226
Sunt chiar doua randuri de gauri de ancorare.
Cate 3 gauri pe un rand.

Banuiesc ca sectiunea inca cofrata in poza de sus va avea 3 sau 4 randuri, caci este mult mai inalta...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)


JohannDB

#42228
Oooooooppppsssssssss, câtă umplătură cu "anrocamente (dacă am scris corect) o să fie.....
   Pentru ridicarea la cota carosabilului, va fi ceva de "umplut".... Nu glumă; va  fi o măsură a măiestriei constructorului, dar și o "viziune" a proiectantului, ce a imaginat "cum va fi"... Din "vârf de deal" peisajul va fi ca cel de prin patria lui "Tante" Merkel... Și după podul/pasajul de la Aciliu cu 84 m sub tablier și o lungime de 1000m va mai fi ceva de "mândrie" națională, dacă nu cel puțin pentru  U.M.B. pentru propriul portofoliu-bravo lor !!  .......

danutzu_1069

Va arata la fel de spectaculos, poate chiar ma ceva ca la Aciliu


flashu74

Cam așa arăta zidul în seara asta. Și cred că UMB lucrează săptămâna viitoare.






Powered by API/PUM imgur uploader

JohannDB

flashu74...., cred că tu și "rockle" sunteți "combatanți" pentru un premiu "Pulitzer" la fotografia "life" sau pe românește "de la fața locului"....
  Pentru voi nu rămâne decât un îndemn, oriunde ați fi, pe oriunde ați "bântui" exprimat de Willie Nelson, "Hit The Road Jack"/în cazul vostru "Hit the Road Boys".... Baterii pline și card gol pentru imagini... !!

TibiV

Cand ma uita la karma lui flashu mor de de invidie!...
:lol:
Dar tot a luat un +1 de la mine...
:cheers:
Multumim, flashu74 !
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

gruiarew

#42234
Ieri era un DEME în Margina:





Câteva cadre cu CIC-ul:





'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

gruiarew

#42235
Şi acum să trecem la chestiile cu adevărat serioase. Era vreme bună aşa că m-am aventurat pe macadam...









'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

gruiarew

#42236








'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

gruiarew

#42237








'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

gruiarew

#42238








'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

gruiarew

#42239






'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis