News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

6 Members and 63 Guests are viewing this topic.

perfidus

Asa este, mai este doar capatul (rigla, cum zici tu) de la pilele pentru care a fost drumul national excavat pe o banda. Restul sunt turnate sau cofrate si pregatite deja de turnare. Mai trebuie sa stea si la intarit dupa turnare. Poate ne raspunde Cristi Deme cand ajung la Soimus. UMB se misca foarte repede si vor avea tot sprijinul sa mearga ceas, la fel ca la Tirrena/pod Somes...   
Autostrada Pitesti - Craiova (A12) e ingropata. Se prefigureaza Drumul Expres CrPit (DEx12).; Contract semnat Tr.1 12.2018 - Tirrena Scavi ; Tr.2/L1&L2 finalizat - Spedition UMB ; Semnare contract Tr.3 si Tr.4 16.09.2020  - Spedition UMB ; Licitația pentru ,,Centura de ocolire Craiova Varianta Sud DN 56- DN 55- DN 6" - contract semnat 14.01.2022 - Rizzani de Eccher; "Constructia Variantei de Ocolire Targu Jiu – Finalizare Lucrari" - contract semnat 22.09.2020 - S.E.C.O.L. - stadiu lucrari 60%; "Reabilitare DN 6, Alexandria – Craiova, Lot 2: km 132+435 – km 185+230 – Relicitare" - contract semnat in 08.03.2022 - Ozaltin Inșaat

marcelbanu

Quote from: perfidus on June 18, 2018, 12:36:54 AM
Atat de multe poze si informații de ti-e mai mare dragul! Multumim colegilor @marcelbanu, @rocklee, @quest.

Mulțumim pentru aprecieri !
Tuturor membrilor, mulțumiri pentru aprecieri !
Orice aparat foto prost scoate fotografii excelente dacă prin vizor privește un ochi de artist !

flashu74

^^
Pai primele doua deschideri din zona organizarii de santier sunt gata de ceva vreme si vor putea incepe de aici cu grinzile. De asemenea banda din partea de nord este eligibila pentru a primi grinzi. Si la sfarsit grinzile de la deal si de peste DN pe banda de sud. Oricum, datorita terminarii armaturii la viaduct1 si a riglelor de la viaduct2 este nevoie sa se deschida front de lucru nou pentru echipele care fac armatura

wifi

N-ar trebui sa apara incet ceva licitatii la tunele si ce a mai ramas din LD2?

rusugxg

#41029
Pentru ce sunt chestiile inceercuite de pe margini?

Multumesc.

marinul

da, in luna iunie daca e sa ne luam dupa Serbanescu

sa-l anunte cineva pe Alin cum ii spun prietenii  :D ca  amr 9 zile lucratoare

Ionut

Au promis LD2 de nenumarate ori... si nu se va lansa nimic in perioada imediat urmatoare. Se lucreaza insa la documentatia de licitatie. Va spuneam ca incerc sa aflu mai multe. Primele indicii zic ca ar lansa LD2 pe SF-ul vechi si vor cere respectarea AM (intre km X si km Y sa fie tunel), plus vor adauga in documentatie cateva foraje facute de IGR...

Saptamana viitoare vom avea SCS Transport si CM POIM si ii voi pistona la greu cu intrebari, evident. Sa vad cine vine de la CNAIR...

Quest

Quote from: marcelbanu on June 18, 2018, 08:10:28 AM
Quote from: perfidus on June 18, 2018, 12:36:54 AM
Atat de multe poze si informații de ti-e mai mare dragul! Multumim colegilor @marcelbanu, @rocklee, @quest.

Mulțumim pentru aprecieri !
Tuturor membrilor, mulțumiri pentru aprecieri !

Multumesc si eu tuturor ptr aprecieri !

Ca sa vedeti cam in ce conditii meteo am ajuns vineri la Holdea (bulina centrala neagra), va pun harta radar cu precipitatiile. Horror !
Cind am plecat din Tm, la Holdea nu ploua, frontul era departe catre SE (Gorj). Intre timp lucrurile s-au schimbat profund.
A plouat cu galeata, de abia pe la 7 seara cerul s-a limpezit in zona, asa incit am putut ridica drona.



Cip trebuie sa ne luam cite un Mariner :)
Common sense will get you far !

rocklee

#41033
 :D :D
mi-a mai ramas cateva imagini de sambata de la ultimul foto reportaj....din zona carierei de piatra unde sau efectuat unele lucrari ...sau turnat rigole ...sa sapat  si sa turnat o parte din rigola dintre cele doua sensuri ...la terasamente nu sa putut lucra din cauza ploilor din ultima vreme ...

si sau montat o parte din parapeti.... :)






























Powered by API/PUM imgur uploader


rocklee

#41035





lucrari in zona drumului ce duce la rovina ...inainte de intrarea in debleul branisca

:)
























Powered by API/PUM imgur uploader


rocklee

cam atata a fost ....multumim UMB ...si odihna placuta  :D





Powered by API/PUM imgur uploader


:thumbsup: :bye: :bye:

ciprinel

#41038
Felicitari baieti. Meritati tot cei mai bun. Frumoase cadrele realizate de voi. Pe viaduct Branisca e strat de uzura? Curand va urma montajul parapetilor caci deja se observa pozitia gaurilor perforate ptr prindere in beton. Asta banuiesc ca de saptamana viitoare incolo. Cred ca pana la jumatatea lunii iulie vor termina cu asfaltul si parapetii pana la termocentrala Mintia si se vor concentra pe devierea judeteanului si terminarea pana in baza lor a asfaltarii si a restului de lucrari aferente acolo. Oricum se misca bine si spor la treaba tuturor.

Iceman