News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

7 Members and 74 Guests are viewing this topic.

TibiV

Pozele sunt de astazi ?!...
Daca da, bravo UMB !
:cheers:
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

marcelbanu

Orice aparat foto prost scoate fotografii excelente dacă prin vizor privește un ochi de artist !

alin_simeriaveche


bobleeswagger

#39708
Aseara au fost 2 transporturi agabaritice cu 2 grinzi la 1 km dupa holdea ( se duceau spre holdea cred). Nu stiu sigur unde urmau sa ajunga.

flanker1

Progres in doua zile (19-21 aprilie). :cheers:

by @rocklee

by @marcelbanu


wifi

#39710
Progress da, foarte imbucurator, dar mai este de lucru... Ca veni vorba de grinzi, mai vin pe aici nu mai putin de 60 grinzi:
48 aici la Bejam (6 x 8 )
8 in cealalta parte a dealului
4 au mai ramas catre Simeria


pbh

In mai putin de 48 ore au cofrat pilonul 2, au turnat beton, decofrat si cofrat pilonul 3/4. Nu a stat cam putin betonul in cofraj la pilonul 2?

Granata06

Daca betonul si-a atins rezistenta la decofrare....de ce nu....in plus pila din beton armat nu este supusa la vre-un efort in afara de greutatea proprie.

wifi

Vreme buna, cald, uscat, soare, merge mai repede.

rocklee

multumesc marcelbanu ...superbe cadre ... :D


am sa vin si eu cu cateva cadre de azi de la zidul de sprijin de la bretea muresana  :)
si nodul ilia unde vreau sava spun ca se ...lucreaza ...prntru ca la COMSA....le cam tataie fundu in nadragi  ....din ce am inteles ...se sta cu rezilierea pe masa ...si nu le cam covine rezilierea  :)

pbh

Quote from: rocklee on April 21, 2018, 08:06:49 PM
....le cam tataie fundu in nadragi  ....din ce am inteles ...se sta cu rezilierea pe masa ...si nu le cam covine rezilierea  :)

In concluzie s-a mers pe principiul "cine cedeaza primul". Si uite asa au trecut 2 ani... Oricum povestea de "dragoste" COMSA-CNAIR este departe de final.

rocklee

imagini de la zidul de sprijin unde sau ajuns cu unplutura destul de sus  ....
imaginile vorbesc ... :D
































Powered by API/PUM imgur uploader

rocklee







fundatile pentru relocari sunt gata ...





















Powered by API/PUM imgur uploader

rocklee

#39718
pe partea cealata a dealului cu cariera ...vedere spre ilia ....se pregateau sase  toarne blast stabilizat ... :D




















Powered by API/PUM imgur uploader

rocklee

imagini de la  nodul ilia ...mai clar lucrarile la captarea apei dintre cele doua pasaje cf ... >:(















Powered by API/PUM imgur uploader