News:

Regulă nouă (#6)! Se primește ban pentru
fake news, minciuni și dezinformare.

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

3 Members and 13 Guests are viewing this topic.

cutter

Nu mai am, scuze, nu văzusem mesajul tău cu pisicile, altfel mă întrerupeam eu.

Am un gust amar în schimb de azi... e mai copleșitoare imbecilitatea CNAIR și a miniștrilor Transporturilor când ești pe teren acolo.

Am povestit câte ceva:
- aici (la LD2-D): https://www.facebook.com/catalindrulausr/videos/1383269305152161/
https://www.facebook.com/catalindrulausr/videos/1383272101818548/
- și aici: https://www.facebook.com/catalindrulausr/videos/1383324575146634/?permPage=1 (de la Holdea)

tigrel58

#39676
^^

Asta este interesant, lot 3, 1 singur lot...
De anunturi de intentie, SE STIE ca nu au nicio obligatie ulterioara...
70 luni proiectare si executie, AN 2023 !

NGC

Sunt 77 de luni mai exact. :p
Plus inca multe luni pentru clarificari, contestatii la CNSC / TB si la CAB, asa ca mai bine zicem 2025.

Ionut

Si mai puneti 5 ani pentru blocaje de tot felul. SF 2008. Deci 2030. Dacă se va face vreodată pe SF 2008. Sau se va face exact ca LD2. Varză totală. Sunt tare curios de oferte.

GDPR

Un anunt de intentie nu inseamna mare lucru. Mai sunt din astea pe SEAP:

- Proiect de concesiune "proiectarea, constructia, finantarea, operarea si intretinerea Autostrazii Craiova – Pitesti", anunt din 2012
- Proiect de concesiune "Proiectarea, constructia, finantarea, operarea si intretinerea Autostrazii Ploiesti- Buzau-Focsani", tot din 2012

etc.

NGC

Pai eu ce am zis despre PiSi 2 si PiSi 3?

Quote from: NGC on April 20, 2018, 10:20:33 PM
- Deocamdata doar anunt de intentie

Doar PiSi4 este cat de cat sigur ca va fi lansata cat de curand.

Altfel ar fi aparut si pozele cu pisicile 2 si 3. :p :D

Ionut

Astea vor fi respinse? Sau se transformă în anunturi de participare și atunci sunt respinse de ANAP?

NGC

Nu se transforma in nimic. Ar urma sa fie publicate anunturi de participare independente, si cu alea au treaba cei de la ANAP (documentatia de atribuire).

Ionut

M-am exprimat eu aiurea cu transformatul. Dar rationamentul meu era bun. :) Deci deocamdata nu avem nimic, in fapt, doar intentie, doar plan. Si, evident, toata presa a zis ca "CNAIR a scos la licitatie" si suntem noi hateri. M-am enervat suficient pentru o zi. Noapte buna.

tigrel58

Anuntul de intentie se foloseste in UE, pentru A FI SCURTATE termenele de depunere oferte.
La noi nu se foloseste, in general, desi chestia asta este legislativ abordata inca din 2007.
ANUNTUL DE INTENTIE este IN ACEST CAZ, dupa mine, O MINCIUNA IN PLUS. :lol:

dr4qul4

Valoare estimata pt PiSi (fara sectiunea 6): 2,8 mld Euro.
Asa e cand lansezi pe SF-uri de acum 10 ani, facute din birou intr-o perioada cand imaginile din satelit lipseau cu desavarsire.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Deschideri 2024: Intaia Cocoasa + L3, Lotul Coni , T1DX12, A0L3,

gruiarew

Azi am fost pasager. Am tras şi eu ceva cadre în fugă, nu-s cine ştie ce, dar dacă tot le am, să le pun totuşi









'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

gruiarew

'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

gruiarew

'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

gruiarew

După care linişte:















La Holdea n-a ieşit nimic (soarele în faţă şi geamul murdar), dar nu era nimic schimbat.

Cam atât
'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis