News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

2 Members and 60 Guests are viewing this topic.

flashu74

Spre seara a venit dezghetul naturii. Asteptam "marele dezghet". Scuze pentru partea de jos a ultimei fotografii. Vina mea e doar ca am tinut aparatul prea jos.









Powered by API/PUM imgur uploader

flashu74

Una de la spatiile de servicii Ohaba.



Powered by API/PUM imgur uploader

flashu74


flashu74


flashu74

Acum vreau sa scriu cateva observatii. Intre Cosevita si Cosava DN e praf. Drumul e construit din placi de beton de la Sacamas pana la Margina. Dar in zona mai sus mentionata placile de beton s-au sfarâmat. E zona in care se circula cu 20-30 km/ora.
Fiind beton gropile au marginile taiase. E pericol daca se merge tare sau daca ai masina grea.Tot timpul a fost mai rau in acea zona , fiind pe linga si prin padure, dar acum e f. rau. TIR-isti au cam schimbat ruta pe DN7.
Sunt din ce in ce mai putini cei care aleg traseu pe Holdea din cei ce merg spre granita.Informatia despre drum se propaga printre soferi.

infraAdi_ro

Propun o solutie de reabilitare foarte rapida intre Cosevita si Cosava,reciclarea in situ la rece,ca tot a facut CNAIR ceva licitatii de achizitii de astfel de utilaje.Se poate reabilita aprox 800m-1000m pe zi pe o banda pe sens si in urmatoarea zi se poate asterne primul strat de asfalt si apoi se poate circula peste 2-3 zile pe el.Asa s-a facut la DN 18 Moisei-Borsa si e ok reabilitarea.
Romania are un viitor doar daca are prezent!

flashu74


danutzu_1069

E tare greu pentru retardatii din  CNAIR!!
A, scuze. E treaba DRDP-ului.. Ca asa zicea Ionita... Ei n-au niciun amestec...
Dar ca sa revenim la idee, cred ca este prea ingust ca sa existe circulatie pe un sens si santier pe celalalt. Nu cred ca ar aproba politia...

flashu74

Revin pe LD4. Zidul de sprijin de la Bretea.















Powered by API/PUM imgur uploader

infraAdi_ro

Normal Politia ar trebui sa amendeze administratorul drumului pentru starea acestui drum si sa oblige DRDP-ul sa  mentina carosabilul pentru circularea in conditii de siguranta.
PS:situatiile urgente trebuie sa aiba si solutii urgente.
Romania are un viitor doar daca are prezent!

flashu74

Terasament intre pescarie si viaduct Branisca.









Powered by API/PUM imgur uploader


flashu74

Drumul spre Rovina. Deocamdata inchis.









Powered by API/PUM imgur uploader

flashu74


flashu74