News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

6 Members and 21 Guests are viewing this topic.

Vice33

#38970
@Flashu74, de luni vor avea vreme exceptionala, cel putin dpdv al temperaturilor care vor creste considerabil. In zonele sudice-estice-vestice se vor ajunge si la 20 de grade. Da, de la 0 grade la 20 de grade...felicitari pentru poze.

@Rocklee, cand mai mergi pe teren, te rog eu mult, fa cateva poze pe aliniamentul grinzilor, din dreptul fiecarui loc unde vin cei 4 stalpi pentru viaductul 2. Inca nu imi este clar cum sunt dispusi pe harta...

Pana acum se executa langa CF un rand, de-o parte si de alta al drumului national, in organizarea de santier, sunt 2 perechi de stalpi...si unde ar mai trebui sa fie...?

L.E. Cred ca cel mai clar ne vom lamuri dupa filmarea aeriana, pe care o astept si eu cu mare entuziasm.

JohannDB

Până acum, la cum am reușit să le număr, îmi cam dau...cinci deschideri.....

flashu74

Stiu ca arata urat schita. Daca cineva poate prelua si face mai exact. Cam asa arata la Bejan. Cu galben ce e sigur si cu rosu ce inca nu se vede in teren.



Powered by API/PUM imgur uploader

wifi

#38973
6 deschideri, vezi:


Pe marginea de la DN vine oblic, de aceea cate 3 in loc de 2 piloni.

flashu74

Da 6 deschideri. Cele 3 cercuri rosii trebuiau mai spre CF putin.

rocklee

Flashu 74 a făcut schița perfecta. Sunt 6 deschideri.  :)

alinuttt

După finalizarea acestor lucrări câți km de autostradă între Lugoj și Deva vor fi deschiși? Fie că vorbim de trimestrul III 2018 sau trimestrul I/II 2019?

voicul

Ai asa: Lot 4 Soimus - Ilia, 22,1 km si Lot 3 Ilia - Cosevita, 21,1 km si inca 4 sau 6 km pe lot 2, dar care nu vor fi circulati.

alinuttt

Și pe lotul 3 nu se va face recepția, nu? Până la urmă Comsa vrea să finalizeze lucrarea, dar fără recepție până la semnarea adiționalului, nu? Înțeleg bine?

voicul

Vrea sa finalizeze lucrarea initiala, cea pentru care exista contract. Chiar daca este receptionata, nu poate fi deschisa traficului.
Daca se semneaza aditionale si se si face nod-ul Holdea, se si receptioneaza, abia atunci va fi deschisa traficului.

adiarc

lotul 3 e in aer...asa ca nu l-as lua in calcul....
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

flashu74

Lotul3 pare in aer. Imediat cateva imagini de astazi.

flashu74

Grind. La fel ca in toamna. Zero avans.












Powered by API/PUM imgur uploader

flashu74


flashu74

Holdea inghetat si la propriu si la figurat.












Powered by API/PUM imgur uploader