News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

2 Members and 33 Guests are viewing this topic.

flashu74

Se incepe umplerea terasamentului in zona relocarii DJ.



Powered by API/PUM imgur uploader

flashu74



flashu74


flashu74


Dominik

Super poze flashu74 +1........la viaductul de la Branisca, acea macara lucreaza pt relocarea stalpului LEA din partea de jos a viaductului sau la ce se lucreaza acolo ?
You're in Steelers Country

flashu74

#39006
Nu am observat sa se lucreze la vreo relocare acolo. Sincer nu am fost atent. E posibil deci sa fie vorba si de relocare. O sa verific saptamina viitoare.In acea zona se face un bazin urias colector pentru apa banuiesc. Apare intr-o poza a lui rocklee.

Dominik

Ok, ms...credeam s-au apucat de relocarea celor 2 stalpi LEA din capetele viaductului
You're in Steelers Country

rocklee

#39008
da sau apucat de relocarea stalpilor de inalta din zona viaductului branisca .. decoamdata sunt doar la nivelul pilotilor forati  :)

Dominik

You're in Steelers Country

Morosanu

Quote from: euromau on March 25, 2018, 10:39:34 PM
Normal Politia ar trebui sa amendeze administratorul drumului pentru starea acestui drum si sa oblige DRDP-ul sa  mentina carosabilul pentru circularea in conditii de siguranta.
PS:situatiile urgente trebuie sa aiba si solutii urgente.

In alte tari pentru drumuri proaste si pline de gropi se autosesizeaza procuratura. Este cazul drumurilor de la Roma unde din cauza gropilor pe carosabil procurorii s-au autosesizat. La noi nu au in atributii si asa ceva??
Politica distruge tot ce atinge.

dumbravaandrei

La Soimus unde trebuie facut racordul intre loturi, nu se mai misca nimic in acest sens?

flashu74

Nu. In zona aceea nu se lucreaza.

dumbravaandrei

Mersi flashu74. Probabil ca pana nu termina supratraversarea DN si rampele, nu au motiv sa investeasca efort acolo. In acest caz "racordul" se va face pe sfarsit de septembrie / octombrie. Gresesc?

gdaniel

#39014
Mie mi se pare ca totusi asa o sa fie aranjarea pilelor la viaductul 2, un pic mai stransa curba totusi..