News:

Video dronă 12.04 A0 Bâcu-Bragadiru / A1-DN6.
S-a deschis A0 între DN5 și DN4!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 10 Guests are viewing this topic.

udar

Quote from: Ionut on March 21, 2013, 06:23:14 PM
Hai mai baieti, iar politica?

Stie cineva daca se misca UMB pe-acolo? Poate da cineva o fuga prin zona? Ma gandesc ca daca pe Gilau-Nadaselu au pus niste borne topo... stiu eu, poate misca si pe-acolo.

in ziua de astazi totul este legat de politica , ca daca nu ar fi nu am avea noi pe aici pe cine sa....de bune si de rele.....
inca nu sunt miscari  ale UMB in acea zona imi comunica sursele ...........

multumim de poze celor care au reusit sa ne mai aduca noutati  :cheers:

Ionut

Super pozele, foarte buna vestea! :cheers:
Sa inteleg ca daca se apuca de nodul Sibiu vest vor sa si termine in curand cei de la Astaldi? :D "In curand" = 2013

mitsu

Quote from: SB33UFO on March 21, 2013, 07:55:02 PM
De ieri, se pare ca s-au apucat mai serios de podul peste autostrada spre Rusciori . Au adus mai multe utilaje. O parte din ele lucrau azi la ora 17:30.



Multumim pentru poze si ptr vesti!

"Hambarul" ala din poza este o vila? :D E vila cu autostrada la usa...

davyl

Eu as zice ca "hambarul" ala e un viitor hotel. Cineva care a stiut ca pe acolo va trece autostrada, va oferi si servicii, nu?  :lol:

Superbe poze si superbe vesti! Multumim!

alin_simeriaveche

nu stiu ce sa spun. nu pare sa aibe bretele de acces, doar pasaj de trecere. s-au poate ma insel

mishu77

Quote from: mitsu on March 22, 2013, 09:12:55 AM
Quote from: SB33UFO on March 21, 2013, 07:55:02 PM
De ieri, se pare ca s-au apucat mai serios de podul peste autostrada spre Rusciori . Au adus mai multe utilaje. O parte din ele lucrau azi la ora 17:30.



Multumim pentru poze si ptr vesti!

"Hambarul" ala din poza este o vila? :D E vila cu autostrada la usa...

Acolo e o pista de karting, iesirea e un pic mai incolo la 300 de metrii, deci daca omul vrea sa il transforme in hotel nu cred ca o sa aibe probleme, ca nu are iesire.

lucianxx9o


Tavi

http://maps.yahoo.com/#/map/?lat=45.81264895904851&lon=24.06334698200226&t=s&bb=45.813931433606996%2C24.060061275959015%2C45.81136648449002%2C24.0666326880455
Pista de karting pare sa fie. Transformabila usor in parcare de TIR-uri daca nu merge business-ul. Iar hambarul in stabiliment pentru odihna si relaxarea tiristilor :)

marcelbanu

#5858
Quote from: SB33UFO on March 21, 2013, 08:11:25 PM
Cine ghiceste unde este facuta aceasta poza primeste un cadou si o veste.



Nu știu unde e făcută poza, dar sigur este linia de 400 KV Mintia (Deva) - Sibiu !
De aici pleacă...

online photo storage
Orice aparat foto prost scoate fotografii excelente dacă prin vizor privește un ochi de artist !

Ionut

Sursele secrete mai circula si cu trenul. :)
Poze din tren, nod Orastie. Se lucreaza pe ploaie.











Sa iasa un pic soarele... sigur mai primim poze.

udar

#5860
poze de la inceputul saptamanii

nod Giarmata de la foarte multa apa/ploi ...........in 3 locuri au avut loc mici alunecari






dupa nod catre Arad
apa multa pe camp......... :)








nod Ortisoara se lucra





aproape de Arad unde parapetul a fost daramat de un TIR acum ceva vreme.......



si de luni tot ploua si ninge si cred ca apele au mai crescut....... :)

:cheers:

radutm

#5861
^^
coincidenta, dar azi am avut si eu drum in zona asa ca am facut si eu niste poze pe Arad-Timisoara. Daca tot s-a anuntat ca au reinceput lucrarile, am revenit la locul faptei, la nodul de la Ortisoara, insa nu am gasit prea mare diferenta fata de sfarsitul lui decembrie:

Aici e viitoarea iesire dinspre Timisoara, in acelasi stadiu jalnic:


Pe aici se iese din nod catre Arad:


Pe pod au aparut niste crapaturi imense. Printr-o groapa din lateral se vedea autostrada dedesubt:


In ciuda vremii (lapovita combinata cu un vant taios), doua echipe de muncitori lucrau la finisaje la pasaj:


La capetele de pod au aparut niste valuri de toata frumusetea:


Intrarea pe autostrada, in directia Timisoara, se face trecand tot pe acelasi prag asfaltic de marimea unei borduri:


Dinspre Arad, nu pare nimic schimbat:


O a treia echipa lucra la parapetii mediani:


Mergand catre Timisoara, am mai vazut ceva lucrari la un pasaj de drum agricol peste autostrada:


Cam atat pentru aici. Mai pun 2-3 poze si pe threadul Motorway spotting.
cont inchis

iuli

Mulţumiri de poze şi de update-uri!
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

Ionut

Super pozele, multumim! :cheers:

Asta in schimb... suna rau de tot. Treceti pe langa politic, stie cineva detalii?

Alba: Firmele care lucrează la autostradă au de recuperat sute de mii de lei
Mai multe firme care au contracte cu constructorul tronsonului Vinţu de Jos Cunţa al autostrăzii Orăştie-Sibiu se tem că vor rămâne fără banii pe lucrările executate, după ce Straco Supermix a intrat în insolvenţă.

sursa: Citynews

Conducerea CNADNR confirmă: Nu există nici un fel de datorie către STRACO și toate plățile sunt la zi. Furnizorii au fost mințiți
"Nu există nici un fel de datorie către constructorii de pe Coridorul IV și toate plățile sunt la zi". Acestea sunt asigurările directorului general al Companiei Naționale de Drumuri și Autostrăzi din România la aflarea datoriilor colosale pe care STRACO Grup le are către furnizori. Declarațiile acestuia au fost făcute publice de vicepreședintele CJ Alba, Florin Roman, care confirmă faptul că reprezentanții STRACO mint că nu au primit banii de la CNADNR pentru a nu vira sumele restante în conturile furnizorilor.

sursa: Alba24

Lvs_tm

@ Radutm, legat de poza cu asfaltul fisurat, in acea zona trebuiau sa fie montate rosturi de dilatatie. Insa ele lipsesc pe toate pasajele care supratraverseaza autostrada A1 Tm- Arad.