News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

5 Members and 80 Guests are viewing this topic.

alin_simeriaveche

totusi ma mir ca lucreaza la acea zona...pe mures...de aproape 3 luni si nu au terminat. Din cate am citit 10 mai este termenul de inaugurare

rocklee

din cite am auzit ca trebuie sa dea aproape 400 de gauri si turnati piloni in pamint pentru stabilizarea solului ....inafara de zidurile de sprijin....iar piloni trebuie sa strapunga stratul de argila peste care trece terasamentul..... :) ;)

alecu26

Quote from: rocklee on March 25, 2013, 08:14:42 PM
din cite am auzit ca trebuie sa dea aproape 400 de gauri si turnati piloni in pamint pentru stabilizarea solului ....inafara de zidurile de sprijin....iar piloni trebuie sa strapunga stratul de argila peste care trece terasamentul..... :) ;)

asta acolo.

Pe langa gara sunt vreo 7000 de minipiloti de balast.

Eu zic ca sunt in grafic cu deschiderea. Practic in afara de acele zone, cam totul e la nivelul in care se pot incepe marcaje. Restul e cam gata tot.

Si acoperire cu strat vegetal, dar aia se poate face mai tarziu. (a....si rosturi de dilatatie ar mai fi inca de pus, cel putin la pasajele superioare).
Drumurile noastre POATE;

udar

^^^^^

din surse mai au maxim 2 saptamani de forat si turnat acei piloni pe Simeria -Orastie..........

alecu26

Asa stiam si eu...de un 10 Aprilie. Inseamna ca sunt in grafic si s-au tinut de treaba.

Drumurile noastre POATE;

Ionut

Uh, stati asa. Este 10 mai sau 10 aprilie pentru deschiderea Simeria-Orastie? Parca 10 mai...

rocklee

sin cite se poate opserva sa turnat si stratul de uzura de asfalt .....sau pus si boldurile pentru evacuatra apei....se lucra la amenajarea terasamentului.....si se lucra intens la pod ...din cite se pare nu mai au mult de lucru la el >:( :|

madad

Abea aștept deschiderea! Mulțumim de poze  :cheers:

alin_simeriaveche

Multumim foarte frumos rocklee, cred ca in 2 saptamani totul e gata(parapeti, marcaje, etc) in acea zona

user201

Din câte știu de pe aici, termenul oficial este de 10 Mai pentru deschiderea întregului tronson. Într-adevăr par a fi în grafic pentru acel termen.

alin_simeriaveche

m-am referit strict la pod...2 saptamani. La Turdas au mai mult dupa cum se vede.

Ionut

Era gata-gata sa ne vedem una din sursele secrete la televizor........

Iata cum se lucreaza pe A1 Arad-Timisoara. Viscol, FARA PRESEMNALIZARE, utilaj de-a lungul soselei... Un nene care a sarit disperat sa opreasca... bine ca nu s-a intamplat nimic. Vai si amar.





Totul e bine, era sa ramanem fara sursa. O:-)

rocklee

pe cind va fi gata ....abia astept si eu sa o ''vajai '' odata dintrun capat in celalalat....de la turdas sper ca in curind sa trec pe acolo si sa va aduc vesti si poze noi.....

rocklee

 :-[ :-[...domne fereste sa nu ne lasi fara ...sursa!!!! O:-) :D

davyl

Sanatate sursei si drumuri ferite de astfel de "surprize" !