News:

3,5% pentru Asociația Pro Infrastructură, singura voce independentă
care monitorizează toate proiectele majore de transport.

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 19 Guests are viewing this topic.

TibiV

Mi-a placut si aia cu descoperirea de drumuri si utilitati care nu apareau in SF...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

pasadia

Dupa ce au descoperit ditamai cimitirul nu ma mai mira nimic. N-ai vazut ca s-a schimbat si lungimea tronsonului UMB? :D

horatiu.cosma

Oare se poate obtine o autorizatie de constructie de principiu inainte de a actualiza acordul de mediu, cel putin pe tronsoanele/sectiunile unde nu exista cerere de revizuire?

Quest

Poze aeriene de pe LD2 si LD3 din acest weekend.
Era mai complicat sa acopar intreg tronsonul, de aceea m-am focusat doar pe structuri si noduri. La planificata filmare a lui Eurocopter de la sfirsitul lui martie, vom vedea intreg traseul.

Pasaj peste DJ681 la Faget-Colonia Mica




Nod Margina






Underpass la Ohaba




Nod Grind



Pod peste Mures


Nod Ilia





Common sense will get you far !

horatiu.cosma

Senzationale pozele si explicatiile. Multumim mult Quest  :gj:. Pe lotul 2, ma ingrijoreaza ce se intampla la nodul Margina. Inafara de structuri, terasamentul de pe aliniament si bretele arata la fel de luni bune... Pe lotul 3 se avanseaza vizibil de la saptamana la alta, doar CNADNR-ul mai poate sa ii opreasca sa termine anul asta.

jalemare

Quest, absolut fabuloase imaginile!
Lotul 3 nu-l prinde iarna  :D

dorum

Senzational Quest...
Multumim, good job!
:cheers:

Ionut

^ Pozele sunt facute de tine cu drona sau cum? Daca e nevoie de credit, te rog sa pui link. Multumesc!

Denis

#27713
Credeti ca daca primesc cei de la UMB AC pe LD4 in maxim o luna de zile(avand in vedere ca s-a simplificat modul de obtinere) putem vedea LD4 finalizat pana la sfarsitul anului? M-am uitat din nou pe filmarea din Octombrie 2015 si nu stau rau deloc. Quest pozele sunt superbe,multumim!

Nelu63

Quest pozele sunt frumoase si sugestive  :gj:,multumim!

Europiu

Subscriu si eu la binemeritatul torent de aprecieri, @Quest!
The problem with the world is that the intelligent people are full of
doubts, while the stupid ones are full of confidence (Charles Bukowski).

rocklee

Quest..mai fermecat  :) senzationale imagini ....ai prinns niste cadre senzationale ... :gj: :drunk:

rocklee

#27717
horatiu.cosma  :).... sa nu te ingrijoreze nimic cu privire la nodul margina ...pentru ca sa inaintat destul de mult de la filmarea din octombrie 2015 si la structuri sa lucrat .. si terasamentul lau inaltat destul de mult ...

daca nu o sa aibe problemme cu materialele din umpluturi eu zic ca  termina lejer cei 14 km pana in decembrie ... :)

Ionut

Bun, deci chiar avem sanse pentru decembrie 2016 pentru loturile 3 si 4... cam greu insa pe lotul UMB... Cip, poti sa vorbesti la UMB sa vezi daca avem sanse si la lotul 4 pentru 2016?

rocklee

imi place la nodul grind se misca baieti bine ...cand am trecut si eu pe acolo erau multe utilaje in miscare  :)