Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

4 Members and 28 Guests are viewing this topic.

anacronox

Quote from: Ionut on May 07, 2013, 08:10:41 AM
Cateva cadre de pe Orastie-Sibiu lot 4, lot Astaldi. Pozele sunt de la un coleg de forum.


Bonus.


Exact asta l-am prins si eu decoland. Am făcut Deva-sibiu-Deva azi. Forfota mare între Cut si Sebes, pe Sebes bypass super Orastie-Sebes.nu am apucat sa fc poze. Am stat 30 de minute la Cristian unde gropile din asfalt erau curatate cu matura de nuiele de cel de la întreținere.
Între Simeria si orastie am văzut cel puțin 20 de basculante mari pe care scria slag (zgură).

A1 între Simeria si Deva era chiar aglomerata de tiruri

tonică


Ionut

Bun, vad ca azi am avut record de useri prezenti pe forum in acelasi timp: 125. :) Deci v-ati intors din concedii. Atunci sa va intreb: ce filmam mai departe? Discutati aici va rog pe threadul dedicat ce filmam in continuare, mai avem momentan disponibili 1245 RON! Este cald si frumos zilele astea, haideti sa profitam daca vreti acum filmari. Daca nu, mai asteptam. Dati-va cu parerea, mai ales daca ati contribuit cu banuti si vreti ca opinia voastra sa conteze. Pe threadul dedicat, repet.

PS: cine mai vrea sa contribuie este binevenit - luati direct legatura prin mesaj privat cu userul Eurocopter.

michael21_mtv

Quote from: alin_simeriaveche on May 07, 2013, 11:17:46 AM
Pai paznicul de la intersectia cu cu Dn 7 mi-a spus: Omule e 6 dimineata, ziua de paste, nu ai somn ce e cu tine?


pai si nu avea dreptate omul ???  :lol: :lol: :lol: Hai k esti tare, daca si in ziua de paste ai facut tu poze asta inseamna k esti foarte pasionat de autostrada asta, zici k e un drog ptr tine...ar trebui sa lucrezi in M Transporturilor :P

Sapt viitoare o sa fac poze cu tunelul de la Sacel, promit !!! O:-) O:-) O:-)

alin_simeriaveche

#7249
Da..cateodata imi mai imaginez ca lucrez pe acolo cand il aud pe Sova (imi imaginez ca dau suturi in fund si dau afara din personal :) ) dar nu as rezista pe acolo. Din pacate...pe acolo se angajeaza pe alte criterii decat pe competente in domeniu. Da pot spune ca e ca un drog dar am ales 6 dimineata pt ca am anticipat ca va fi o zi calduroasa(ceea ce a si fost) iar mergand cu bicicleta banuiam ca imi va lua vreo 3-4 ore...ceea ce si asta sa intamplat. Si totusi am preferat ora aceasta si din cauza sa nu lipsesc de la partasia cu familia din timpul zilei ci am sacrificat un timp in care toti dormeau.


mahora

#7251
Quote from: bogdymol on May 07, 2013, 09:37:46 AM
Quote from: Ionut on May 07, 2013, 08:10:41 AM
Poza asta unde e facuta     

Km 76+ 600, in studiul initial era prevazuta supratraversare drum agricol, acum avem doar acest podet casetat, o sa ne urcam cu tractoarele pe autostrada dupa inaugurare ca nu mai putem trece altfel.
   Poza e facuta de un pusti de 7 ani

mahora

Quote from: tonică on May 07, 2013, 05:42:36 PM
pentru o mai buna vizualizare:


Multumim Tonica.  Intradevar au inceput sa scoata pamantul din tunelul din dreapta... Poza e facuta de pe amplasament

Ionut

Update autostrada A1 Lugoj-Deva lot 1 by secret source. Sper sa va placa. :)

Mai intai avem drumul de legatura A1-Centura Lugoj (autostrada in toata regula).


Deblee imense.


Alunecari de teren.



Ionut


Ionut

Aceeasi zona... lucrari sustinute.








Ionut

Continuam drumul (spre A1)... mai este mult de munca.










Ionut


Ionut


Ionut

Pod cale ferata.







Din directia opusa.