News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

5 Members and 62 Guests are viewing this topic.

Ionut


Ionut


Ionut


Ionut

Final de update. :)



Bonus.




Sper ca v-au placut pozele. Multumim sursei secrete!!! :cheers:

Ionut

Si pentru ca mai avem surse, colegul de ieri cu tunelul Sacel revine cu niste cadre. Vad ca sunt tot de pe A1 Orastie-Sibiu lot 4 (lot Astaldi).

Enjoy. :)















Multumim, colegu'! :cheers:

nenea_hartia

Quote from: Ionut on May 08, 2013, 07:46:31 AM
Sper ca v-au placut pozele. Multumim sursei secrete!!! :cheers:
Mulțumesc mult, frumoase poze. Mulțumim ție și sursei! :cheers:

Ăștia parcă abia acum o lună au început să lucreze la drumul de legătură :bash: :bash: :bash:. Cei care îi acuză pe Alpine de întârzieri ar trebui să arunce o privire aici :(. Tare aș fi curios pe ce motive ar putea beneficia Tirrena Scavi de extensie de timp. Oricum, s-a făcut lumină, cred că sunt primele poze de acolo. Eu îi sugerasem data trecută lui Eurocopter să filmeze drumul de legătură, dar nu mai e cazul. Nu e nimic de văzut. :(

nenea_hartia


Ionut

Quote from: nenea_hartia on May 08, 2013, 08:24:38 AM
Tare aș fi curios pe ce motive ar putea beneficia Tirrena Scavi de extensie de timp.

Doar nu te asteptai sa termine la timp... nu stiu daca au avut vreo lucrare in RO terminata la timp. Sau poate nu stiu eu. :) In fine, probabil intarzierile sunt si din cauza alunecarilor de teren. E bine totusi ca se lucreaza... sursa ne-a tot adus de multe ori poze si imi aduc bine aminte ca de multe ori spunea ca nu se munceste in ritmul necesar, lucrarile nu sunt tocmai usoare.

PS: bravo Alin pentru aparitia in Capital & Realitatea! :D

mns

Quote from: Ionut on May 08, 2013, 07:49:55 AM
Si pentru ca mai avem surse, colegul de ieri cu tunelul Sacel revine cu niste cadre. Vad ca sunt tot de pe A1 Orastie-Sibiu lot 4 (lot Astaldi).

Enjoy. :)



Aici ce vor face? Va fi tunel sau care sunt planurile, pentru ca zona nu pare foarte avansata, adica e la fel cu pozele de acum cateva luni.

Ionut

OMG, acum vad ca sursa mi-a trimis poze si de pe A1 Lugoj-Deva lot 1, nu de pe drumul de legatura, ci de pe A1 in sine. Pozele, din ce vad, sunt de la est la vest (Dumbrava->Balint). Enjoy!

Incepem cu un pod. Nu stiu exact pe unde e, probabil aproape de Dumbrava.


Si aici terenul o ia la vale.


Mai departe...


Km 26.

Ionut


Ionut

Un pod.
Unele firme subcontractante nu lucreaza azi. Boierie.








Ionut

Km 22.




Spatiu servicii pe la km 22.

Ionut

Km 21, mai e de lucru la pasaje.




Ionut