News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 25 Guests are viewing this topic.

voicul

Ma iau de cuC nu de Dominik:
Dahhhh! Logic ca va veni o firma, ca doar nu mergem noi de pe forum sa facem treaba.
Cand vine firma ... asta e intrebarea cheie SI cand se da amplasamentul catre constructor?

GDPR

Ca sa "vina" o firma, trebuie in primul rand sa fie o licitatie pe SICAP. Guess what?

Remus

Pe dealul din dreapta, la intrare in Teius, e trafic intens de camioane, prin urmare s-a format ambuteiaj pe ruta Aiud-Teius.

Granata06

          Dealul din dreapta este zona de unde vin masinile cu materialul de umplutura pentru terasamentele lotului II. Zona de unde se excaveaza este dupa deal (aprox 3 km) aproape de comuna Stremt, iar firma care se ocupa de acest lucru este Bincona.

AlinC

Incredibil:

https://www.facebook.com/razvancuc84/posts/13616684139995513

Unde naiba se lucreaza intens pe ST1 pentru ca practic sunt sanse aproape de zero sa se deschida circulatia in decembrie 2019, asa cum spune individul asta? Grrr....

vancouver

Din pacate trebuie sa ai cont de facebook si sa te conectezi sa vezi ce scrie dl. Cuc. Eu nu am facebook, asa ca...

Poate citezi partea care e de interes, sa vada si inapoiatii ca mine, care n-au facebook...
Prioritatea zero: A1 Sibiu - Pitești. Prioritate zero virgulă zero: A0 centura București. Importante: A7 Ploiești - Bacău - Pașcani - Suceava; A13 Sibiu - Brașov - Onești - Adjud; A3 Cluj - Oradea; A3 Ploiești - Brașov; A12 Pitești - Craiova; A8 Pașcani - Iași; A4 Constanța - Vama Veche. Toate NUMAI SI NUMAI cu fonduri europene. Un NU categoric oricărei forme de taxare la km pe autostrăzi.

alecu26

Drumurile noastre POATE;

JohannDB

#15772

danutzu_1069


pelan87

Corect, a fost stearsa acea postare. Insa pe contul de facebook al lui Cuc https://facebook.com/razvancuc84/ mai este o postare cu ceva filmulete scurte si poze de pe ST1 si 2. Se vede ceva mobilizare, dar nu se stie daca imaginile chiar sunt de actualitate si oricum, probabil maestrii pizzari vor intra iarasi in "concediu" dat fiind faptul ca ministrul a plecat de pe santier.

AlinC

Da. Asta e si mai incredibil. Nu m-am gandit sa salvez postarea pentru ca mi se pare neverosimil. In mare era vorba ca se lucreaza intens pe ST1 si se repeta povestea cu deschiderea pana la finalul anului 2019.
Mai sunt doar 3 luni si jumatate. In realitate doar 3 luni, doar nu o sa lucreze nimeni de Craciun. Cum naiba sa mai crezi ca pot deschide circulatia pe ST1?

bbogdan8

E suficienta postarea marelui "politician" de alba, ioan dirzu( fiindca nu merita sa ii scriu numele cu litere mari) :
https://www.facebook.com/ioan.dirzu/posts/2383371971748164
Preiau de acolo "Astăzi am verificat mobilizarea pe lotul 1. Se lucrează cu 200 de utilaje, iar daca constructorii vor continua în acest ritm termenele de finalizare vor putea fi realizate " .

200 de utiliaje pe lotul 1 si termenele de finalizare o sa fie realizate...Mincinosi ordinari ca toti din PCR, pardon, PSD

AlinC

ST1, nodul rutier Alba Iulia Nord:


voicul

CONCURS, CONCURS, CONCURS:

Cine observa diferentele !!!!

Eu am observat 0 (zero) diferente si un tren luuuung.

Cine da mai mult, cine e mai atent?!

Ionut

Stai chill ca e gata până la finalul anului!
2020, evident!