Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

florin74

Aktor lucra la terasamente la supratraversarea DN la Oiejdea (excavatii in partea spre Alba Iulia, la umpluturi partea spre  Turda). Am revazut pe drum bascule de la Bincona, o coada de 10 camioane pe drumul spre cariera din Teius). Nu am vazut nici o bascula de la Marcu, posibil sa isi fi rezolvat un acces direct pe lot, pana acum foloseau intens DN- tranzitau Aiudul pana la intersectia cu drumul de Garbova)
In alta ordine de idei, AKTOR a incasat factura de 16 mil lei, plata s-a facut rapid, in 3-4 zile de la emiterea facturii


voicul

Si astia cu pizza nu fac ei 25% intr-un an si ceva, pana la final de 2019, adica?

Imi raspund tot eu: NU! (dupa cum se vede si in graficul pe 2018)  :(

Trist  >:(

reed

Bine,la  terasamente pe lotul 2 majoritatea,Doamne ajuta cu Marcu Co,insa cu structurile?ambele loturi?sa speram ca se ridica singure culeile si grinzile pe timpul iernii. :bash:

ddfab

ieri, mare agitatie la giratoriul de la Lancram... se aduceau si se montau stalpii pentru parapeti, la podul peste autostrada.






ddfab

dupa vreo 2 ore, din sens opus...o buna parte dintre stalpi montati.





alexV

Se stie ca toata Italia e in vacanta in August. Asa pare sa fi  fost si pe santieru asta

bbogdan8

#15757
Pe lotul 1 e vacanta de cateva luni...Degeaba incercam sa le cautam explicatii gen : a fost vacanta, nu isi primesc banii, a fost vremea nepotrivita. Sunt niste neseriosi fara masura si niste mincinosi ordinari

@ Later edit: spun toate astea fiindca locuiesc in Alba Iulia si fac frecvent drumuri catre Cluj si Sibiu si pot sa observ efectiv miscarea.

gicu

Azi la pranz lucrau de zor la montarea parapetilor pe pasajul metalic de la giratoriu Lancram. Din ce am vazut din masina, parapetii erau aproape finalizati. Din pacate nu am apucat sa fac poze.

Europiu

^ Bun venit! Dacă te-ai fi uitat 2-3 postări mai sus vedeai şi pozele...  :lol:
The problem with the world is that the intelligent people are full of
doubts, while the stupid ones are full of confidence (Charles Bukowski).

Teo

Azi de dimineață forfotă la nodul Sebeș al A10 cu A1. Se lucra la bretelele de legătură cu A1, către Deva. Iar la podul de lângă Lukoil Lancrăm se continuau lucrările.

Teo

Azi de dimineață forfotă la nodul Sebeș. Se lucra la bretelele de legătură cu A1, către Deva. Iar la podul de lângă Lukoil Lancrăm se continuau lucrările.

elphax

nici nu are rost sa ne agitam  - chiar daca ar termina cele 2 bretele pentru conectare la giratorii - nu vor fi gata celelalte noduri de la Alba Iulia, deci nu se va putea deschide nimic in urmatoarele 6 luni


Dominik

Din ce am reusit sa aud din declaratia lui Cuc, reiese ca s-a rezolvat situatia groapei de gunoi de la nodul Alba Iulia Sud, ''va veni o firma si se va ocupa de tot''...asta am auzit pe live, batea tare vantul si s-a rau
You're in Steelers Country