Drumurile vecinilor Romaniei

Started by Cristi232, May 07, 2012, 03:49:55 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Adrian.TM

Ceva vești noi legate de autostrada A2 din Serbia?


hvm

^
Astia nu stiu ca nu se pune pila in mijlocul drumului (le explica ai nostri daca nu stiu de ce - nici eu nu stiu) si nu stiu ca debleul e sfant. Ce e aia cut and cover? hmmm...mici copii.
Pariuri: A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe - aici


RaduG

Translate pt clipul de mai sus:

Quote(16.07.21) Construcția "AM Hemus" de la PV Boaz la PV Dermanci (15,26 km.)

Informații despre site:

Secțiunea ,,AM Hemus", de la Boaza la intersecția rutieră Dermantsi cu o lungime de 15,26 km. Începe de la km. 87 + 800 și se termină pe drumul III-307 (Dermantsi-Ugarchin) la km. 103 + 060.
În această secțiune vor fi construite două intersecții rutiere. P.V. Boaz (la km. 88 + 530) și P.V. Dermantsi (la km. 98 + 150). Intersecțiile drumurilor existente se vor realiza cu pasaje subterane.4 vor fi construite 4 poduri care traversează râul Vit și alte două viaducte (ultimul viaduct are cea mai mare înălțime din secțiune, respectiv 31 de metri), lungimea totală a celor șase facilități este de 2995 metri, ceea ce reprezintă 20% din lungimea totală a secțiunii. Vor fi construite 4 pasaje subterane agricole și 2 pasaje agricole, precum și un loc de recreere situat la vest de satul Toros la km. 94 + 200.

Dominik

You're in Steelers Country

Adrian.TM

După cum am anticipat, presa românească deja a început să mediatizeze existența unui nou punct de frontieră între Bulgaria și Grecia(Rudozem-Xanthi), ce se va inaugura la finalul verii, din ultimele informații:
https://m.ziare.com/vacanta/vama-dimari-rudozem-bulgaria-grecia-1688578

danutzu_1069

^^ la 8:53, alunecare de teren...urata rau de tot....

Dominik

You're in Steelers Country

hepea

Nu ramasesera fara finantare?

cezar-mario2012

^Bani vin cu țârâita acum, se vede și din activitate, au lăsat-o mult mai încet...

hvm

@Adrian.TM

Eu ma uit pe drumul acela si vad ca pe la jumatea distantei de la Prodviv sunt o multime de serpentine. Tot pe la Makaza o sa mearga grosul....

^
Finantarea era de la bugetul de stat. Daca ii lasa fara finantare sper macar sa termine bucatile acestea incepute pana la I305 (Lot2,3,4&5). Daca l-ar duce pana la Veliko Tarnovo ar fi prea frumos... Sa ne ajute si pe noi la merg in Grecia...  Toamna aceasta ma pregatesc de un drum pana la Atena si o sa fie interesant...
Pariuri: A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe - aici

cezar-mario2012

^Cred că proiectul de construcție va fi blocat, ieri au fost luate două decizi de guvernul interimar, prima este schimbarea conduceri API (CNAIR-ul lor) și a doua este investigarea atribuirii fondurilor pentru construcția autostrăzii A2 secțiunea Boaza - Velșiko Tarnovo.

Drive_140

^
Schema de corupție cu construirea fără licitații normale a fost bomba sub autostrada :) Lăcomia trebuie să aibă limite. Să sperăm că vor găsi unele compromisuri pentru a nu bloca toate acum.

Drive_140

Bulgaria, A2 Hemus, LOT 2, segment 2.2