News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

În parcare

Started by bogdymol, April 07, 2012, 02:19:49 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.


mihaimai

Eu am mers de la Costinesti la Olymp, numai pe plaja. O singura portiune a fost un pic mai dificila, vreo 10m de mers prin mare prin apa pana la glezne cu bolovani cam alunecosi. Daca nu sunt valuri este ok. Daca sunt valuri mai mari, sunt ceva portiuni in care plaja este foarte ingusta iar malul este aproape vertical.
Nu am poze, era in era pre-smartphone :)

kitsune

@cristi5 poți merge de la Vamă până aproape de Sfântu Gheorghe, cu ocolirea Portului Constanța și a Platformei Petromidia (plus poligonul militar). Dar deja mai la nord de Vadu începe Rezervația, nu știu cum e accesul. Știu că la Portița o luasem pe plajă spre sud kilometri întregi și ne-am întâlnit cu băieții de la frontieră de la UM Jurilovca, acum mulți ani, prin '90. Acolo încă e plaja sălbatică, dacă te îndepărtezi destul. Am înotat cu delfini și urmărit spectacolul luminiscent al... (habar nu am ce erau, plancton, crustacee, am mai văzut prin Indian așa)
Natural stupidity is much more dangerous than artificial intelligence

dr4qul4

Trebuie sa mai ocolesti si vilele de protocol. Alea unde chefuia Base si acum joaca tenis Klaus
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

Wooster

Primul meu post aici, oarecum off topic, scuze.

1. Am plecat din România anul trecut printre altele pentru că mi s-a luat de impotența absolută a acestui stat de a genera infrastructură cât de cât decentă.

2. Dacă este nevoie de bani pentru a acționa statul în instanță pentru porcăria făcută pe LD3, cotizez cu foarte mare plăcere.

TibiV

kitsune a avut dreptate.
Doua zile cu wigwamul pe A10, doua zile pe A1....
Quote from: kitsune on September 04, 2019, 12:26:37 PM


... in week-end la sediul central
Quote from: kitsune on September 03, 2019, 03:04:36 PM

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

carutasul

cooperativa "ronduri și deblee" :)

Io

Cucul Bituminos Ouat in Wigwam  >:(
In theory there is no difference between theory and practice. In practice there is.

kitsune

A se înțelege că imaginile de mai sus reprezintă un pamflet. Sub nici o formă nu se insinuează că cel din fotografie va sta pe autostradă într-un teepee până la deschiderea lotului. Nu este nici în siguranță și nici igienic, probabil că animalele îl pot ataca prin gardurile lipsă și nu sunt sigur că merge apa la spațiile de servicii. Iar mai spre iarnă încolo o să tragă asfaltul, că nu are grosimea potrivită
Natural stupidity is much more dangerous than artificial intelligence

dimitrie

Cuc a mai vorbit despre autostrazi, in special de la 16:30 despre LD3.

A8 (Letcani - Motca) si A7 sunt prima prioritate dupa A3, A1 finalizate.

mariusj

Uite Ionut ai aparut la ,, Romania, te iubesc'' , Felicitari!

Harry

Ramasitele unei benzinarii CREMIN din Viena.

sursa foto: Dr. B. Engelbrecht, 1070 Viena



CREMIN - creditul minier. Cea mai mare corporatie 100% romaneasca cu active in zona mineritului si petrolului.

Lantul de benzinarii CREMIN era prezent in Romania, Franta, Germania si Austria.

De asemenea compania avea subsidiare in Paris, Munchen si Viena

reed

#12042
^^^ :lol:

In timp ce noi ne ucidem nervii din cauza  pasarii constructoare,altii construiesc sau testeaza.Fiind o discutie despre panouri solare pe autostrazi pe topicul A1,cred ca nemtii au citit ai au zis sa incerce.Pe o portiune din A3-ul lor in apropiere de  Aschaffenburg.instaleaza panouri fonice,care ca si dubla functionalitate au si panouri solare.







Powered by API/PUM imgur uploader

kitsune

#12043
@Harry, partea de jos seamănă surprinzător de mult cu un butoi de 200 l modern. Pe vremea aia, butoaiele aveau niște cercuri folosite la rostogolire, nu profilate în tabla butoiului. Știu pentru că am avut la bunici în curte unul (pe lângă un Jerry-can original și o cască germană) Cam așa:



LE: ia uite ce am găsit la o căutare pe guagăl:



Un zoom mai mare și se poate distinge scrisul cu negru, Creditul Minier Wien

LLE: și o agendă Creditul minier
Natural stupidity is much more dangerous than artificial intelligence