News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 10 Guests are viewing this topic.

Seraphymus

Tot nimic despre A3 din judetul Bihor??

raulbogdan23

Obiectiv: Autostrada A3 Chețani - Câmpia Turzii | lotul filmat complet
Data filmare: 24.10.2023
Constructor: STRABAG & GEIGER



Enjoy!

klax187

Termenul de 2040 vine de la o companie care este notorie pentru termenele extrem de optimiste pe care le lanseaza in spatiul public. :lol:  :lol:   :((

Duta C

Ce imi place cum lucreaza Geiger. Si pe nationale lucreaza ingrijit,curat,bine!! Multumim! :p

matyi92

Recent am vazut mai multe articole de presa, despre faptul ca CNAIR vrea servicii de paza pe noul ciot dat in folosinta intre Suplacu si Nusfalau. (ex: aici). Nu mi se pare o prostie, dat find faptul ca traficul va fi redus in urmatoarele (speram) 2-3 ani, pana se deschide tronsonul vecin. Dar cu asta mi-am dat seama ca avem asa ceva si intre Chetani - Tg. Mures. De cate ori am trecut acolo am vazut masina de paza mergand cu viteza redusa pe banda de urgenta. Poate gresesc, dar cred ca am vazut masina mai degraba numai intre Chetani si Iernut, deci tronsonul dat in folosinta mai tarziu. Stie cineva acolo de ce avem nevoie (inca) de asa ceva? 

Cristian 74

Poarta Sălajului-Nădășelu în viteză mare:


C0ndu

S-ar găsi pe undeva în forum planurile de situaţie la scară mare pentru autostrada A3 segmentul Câmpia Turzii-Cheţani?

Light

Sper că la planurile astea te referi, au fost postate mai demult pe forum. Le trimit direct ca să fie mai ușor.



Powered by API/PUM imgur uploader




Powered by API/PUM imgur uploader

C0ndu

Mulţumesc frumos, pe acestea le aveam, speram să aibă cineva acces la planurile respective la scară mai mare decât 1:25.000.

mdragos

Cand vad mai 2012 pe plansa ma ia cu dureri de cap. Au trecut 11 ani .....

california

iar pt. nadaselu-zimbor-poarta salajului-strapungere mezes...si pana la oradea, oare cati ani vor mai trece? ca de "evenimente" gen incapacitati de plata, faliment, site-uri arheologice, broasca de balta, radasca, modificari de SF-uri, nu cred ca suntem scutiti.

dargauda

Autostrada Transilvania A3 , Nod rutier Nusfalau si descarcarea temporara de la Suplacu de Barcau


THX

Ionut

M-au năpădit amintirile. :lol:

Quote from: Ionut on October 11, 2018, 09:33:39 PMLapte si miere. Sa curga! Nu am energie sa comentez acum, va las pe voi.



Licitația pentru autostrada Ploiești-Brașov va fi lansată luni. Dăncilă: În termen de 30 de zile, investitorii români şi străini pot depune ofertel

Premierul Viorica Dăncilă a anunțat, joi seară, că licitația pentru autostrada Ploiești-Brașov, în parteneriat public-privat, va fi lansată luni, iar în termen de 30 de zile investitorii străini și români vor putea depune ofertele. Tipul licitației va fi selecția competitivă a adăugat prim-ministrul. "Mă bucur să anunţ că, luni, se va lansa licitaţia pentru realizarea autostrăzii Ploieşti - Braşov, în parteneriat public-privat, un proiect aşteptat de mult timp şi pentru care Guvernul a făcut eforturi în ultimele luni. În termen de 30 de zile, investitorii români şi străini pot depune ofertele, iar tipul licitaţiei va fi selecţia competitivă. Vor urma negocieri cu investitorii selectaţi, astfel încât în luna decembrie estimăm semnarea acordului de parteneriat public-privat pentru realizarea acestei autostrăzi", a afirmat Viorica Dăncilă, într-o declarație de presă susținută joi seară la Palatul Victoria și citată de Mediafax.

Hotnews

rocklee

 8)
Nu știu ce sa mai zic...ajung sa cred ca autostrada aceasta nu se va face niciodată.... :o  >:(

Earthchild

Să facă ocolitoare la Comarnic și Bușteni și tot este un progres. Și să lase albia Prahovei în pace.