News:

Regulă nouă (#6)! Se primește ban pentru
fake news, minciuni și dezinformare.

Main Menu

Siguranța circulației rutiere în România

Started by Ionut, December 14, 2011, 05:23:45 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 18 Guests are viewing this topic.

JohannDB

#8700
"Și totuși ....există"... și-n august 2023...... Doar că e puțin scurtat, dar este "acolo" (o fi avut cineva nevoie de mai mult loc acolo, nooo)....  :( 

Marea problemă e cel de la volan, însă; a fost ultima lui ratare, din păcate ....

L.E.   Am trecut pe acolo acum o săptămână jumate, dar n-am remarcat dacă a fost sau nu reparat ceva acolo; nu mi-a atras atenția ....





Powered by API/PUM imgur uploader

JohannDB

Urât accident.... Din ce se spune acum 12 ani ar fi "suferit" un alt accident, în care medicii nui-au dat multe șanse de supraviețuire, dar și-a revenit....
 Acum însă....... Imagini de pe ProTv.....








Powered by API/PUM imgur uploader

TVlad

In multe locuri le-am vazut scurtate si lasate asa. E inadmisibil. Cineva va trebui sa plateasca niste despagubiri consistente.

Daca nu ar fi fost deja comprimat, ar fi salvat viata respectivului? Greu de zis, poate ca nu.

JohannDB

........ "Omul" a avut o mașină serioasă și un antcedent prea serios, acum 12 ani, conform "mediei" ca să nu te întrebi, dacă acest accident n-a fost cumva "voluntar",la un moment dat, dacă excludem alte îndeletniciri la volan, numai condusul nuuuu....; mai apar ceva analize toxicologice ??
Pentru că zona este "rectilinie"..... și de conndițiile, nimeni nimic.....

alin2pas

E posibil ca tot ceea ce a ,,învățat" în urma accidentului din urmă cu 12 ani e că el e nemuritor. A fost, până la proba contrarie.


misiekwas

^Nu este legea numai în Germania ci în mai multe locuri. Ai și de ex. în Polonia + este și reamintita șoferilor pe panouri luminoase pe autostrada.

bbk

^
Pare OT dar nu e.
In Italia ar fi mers baietii pe mijloc mai ceva ambulanta, iar pe cei din dreapta(cei opriti pe banda de urgenta) ii claxonau alti baieti ca nu pot trece:))