News:

Regulă nouă (#6)! Se primește ban pentru
fake news, minciuni și dezinformare.

Main Menu

Asistență tehnică forum și server

Started by Ionut, September 26, 2016, 09:32:33 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

bogdymol

#570
A disparut butonul de "Unread", ce era in dreapta-sus in dreptul fiecare sectiuni. Dadeam click si imi arata postarile cu mesaje noi de cand nu am mai intrat pe forum. Era util, ca altfel trebuie sa intru in toate Sectiunile si Sub-Sectiunile sa gasesc unele discutii.
EDIT: butonul s-a mutat in stanga-sus. Mersi GIV!

Pe SSC mai e optiunea sa te abonezi la thread-urile ce ti se par interesante, si dintr-un click ai o lista doar cu astea, inclusiv care au postari noi. E cumva si aici o optiune, odata cu noul upgrade?
EDIT: acum am descoperit butonul "No Alerts or Emails". Click pe el, am dat sa imi trimita o alerta cand sunt postari noi. Banuiesc ca functioneaza ca un fel de "Subscribe". Vedem, testam.

Si inca o chestie: exista cumva si optiune de interfata "dark" sau "black"? E utila, mai ales ca in general apuc sa citesc forumul seara, lumina slaba, e mai odihnitor pentru ochi cu background inchis la culoare.
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

GIV

#571
@bogdymol butonul de unread post este in stanga sus  langa ora

bogdymol

Mersi GIV. Nu l-am remarcat.

Ti-as da un +, dar nu mai pot  :lol:
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

Ionut

@bogdymol
Poti sa-i dai like la mesaj. :D
Nu exista optiunea de interfata dark, cred ca doar tema separata. O sa caut zilele astea, a mai cerut cineva.

Sagitarius

Ce o sa faca acum TibiV ca nu mai are karma ?  :lol:

Mie imi plac schimbarile , pare ceva nou , aerisit.

yetiman

@Ionut - Daca vrei un imbold suplimentar - si eu votez pentru interfata Dark  :)
,,Pe hoţii mărunţi îi trimitem la închisoare, iar pe cei mari îi numim în funcţii publice." — Esop
,,Greşelile politicianului sunt crime, căci în urma lor suferă milioane de oameni nevinovaţi, se împiedică dezvoltarea unei ţări întregi şi se împiedică, pentru zeci de ani înainte, viitorul ei." — Mihai Eminescu

b1

Și eu votez pentru interfața Dark  :) (am descoperit că acum pot copia din celelalte posturi și emojiurile folosind copy-paste :lol: )
@Ionut, aceste reguli:http://forum.peundemerg.ro/index.php?topic=73.0 rămân valabile?
Gândirea de grup presupune că valorile grupului nu sunt doar indicate, ci și corecte și bune.

Ionut


TibiV

Quote from: Sagitarius on March 14, 2022, 10:11:55 PMCe o sa faca acum TibiV ca nu mai are karma ?

O sa scriu multe prostii, caci nu ma voi umple de minusuri!...    :lol:
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

NGC

Se poate inlocui culoarea alb care e folosita ca background la mesaje (din 2 in 2) cu ceva gri? E prea mult alb.

Ionut

Stați că este posibil să revină karma. :D

PS. Văd că mulți vor tema dark. O să caut.

Lyvyoo

#581
@Ionut - butonul de langa youtube are rolul de a insera o imagine atunci cand ii stii link-ul si e hostata undeva. Dar asta presupune oricum sa accesam adresa aceea de upload ( https://proinfrastructura.ro/poze.html ) pe care nu mereu o avem in cap sau la indemana.

Eu ma refeream la un buton care sa simuleze atasarea unei imagini, doar ca asta nu se face pe serverul propriu API ci pe serverele imgur. La noi pe forumul de cafea exista un plugin de MyBB care exact asta face, adaugand la new reply si o sectiune de atasare dar si un buton in bara de formatare - https://imgur.com/6XF8dvQ  Cand apesi acel "i" negru din bara ti se deschide explorerul din calculator, alegi imaginea si dupa 5 secunde o ai in postarea la care lucrezi. La fel si daca dai click pe logo-ul imgur din stanga jos.

Insa, daca nu se poate implementa asa ceva, atunci ar fi de mare folos macar un link permanent sub fereastra de new reply cu adresa de upload ( https://proinfrastructura.ro/poze.html ) care poate lua forma unei imagini sau a unui text gen "Atasamente" care sa deschida tab nou cu uploaderul.

tudor

Quote from: Ionut on March 14, 2022, 10:35:53 PMVăd că mulți vor tema dark
Ceea ce am remarcat e din prima secunda nu e faptul ca tema nu e dark ci ca e LIGHT adica un totul e deranjant de deschis la culoare.
Probabil ca intre dark si "super"LIGHT mi-ar greu sa aleg.

Multumesc.


RobertH

Astept si eu tema dark ca tot stau noaptea sa mai citesc forumu.  :lol:

gruiarew

Mie-mi place, e mult mai aerisit. Sau așa pare. Chestia cu like-urile pare faină, dar eu n-o văd. Și +1 pentru tema dark, mai salvăm la curent  O:-)
'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis