News:

Regulă nouă (#6)! Se primește ban pentru
fake news, minciuni și dezinformare.

Main Menu

Asistență tehnică forum și server

Started by Ionut, September 26, 2016, 09:32:33 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Ionut

Da, mod-ul pentru karma este outdated. Imi da ceva warning daca vreau sa-l instalez.

Din pacate, la fel e si cu Tapatalk, atat versiunea pentru SMF 2.0, cat si pentru 2.1 (versiune beta). Rahat. Nu imi dau seama daca warning-ul asta e doar asa de forma sau chiar e nasol. Deci, pana la noi ordine, Tapatalk nu merge.

Allex

#556
Ora forumului este GMT +0, trebuie modificat la GMT +2

Edit: fiecare utilizator trebuie sa isi modifice fusul orar din setari.
"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

pentium10

se pare ca emailurile nu vin, ar fi trebuit sa primesc emailul pentru postarea precedenta

am dat o cautare in sine, si IP-ul formului e blacklisted the listele de spam

https://mxtoolbox.com/SuperTool.aspx?action=blacklist%3a162.144.182.108&run=toolpage

trebuie urmat o procedura sa fie scoasa IP-ul
daca pe acest server sunt hostate si alte servicii, trebuie verificate sa nu trimita emailuri unsolicited

Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

Ionut

@AlexAllex

Ora forumului este pusa bine dar da, fiecare user trebuie sa-si modifice ora. :)

Pe de alta parte, ia incercati @user. Ce misto!

elphax

arata ciudat, pare nasol, poate ma obisnuiesc

ce bine ca nu mai e chestia aia cu like-uri pozitive si negative, unii erau obsedati de chestiile alea  :D

Allex

Inca un plus ar fi ca versiunea 2.1 a SMF este mobile friendly. Pe browserul din telefon se poate citi in sfarsit cum trebuie fara sa mai dam zoom. Plus ca ajuta cu punctaj extra la indexarea google (nu ca ar fi fost nevoie dar... nah...)
"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

Ionut

Toti trebuie sa ne obisnuim cu noul look&feel, din pacate. Sau din fericire! :)
Vedeti ca aveti destul de multe setari pe care le puteti modifica voi, pe profilul vostru.

Cel mai mult imi place tagging-ul! Ce misto @user. Try it! @Ionut. Va apare lista cu useri!!!

Ionut

WOW!!! CE MISTO E NOUL QUOTE!

Selectati textul din mesaj. Va apare buton cu QUOTE doar pentru partea aceea de mesaj (QUOTE SELECTED TEXT)! Exceptional! Pfai cat de usor va fi acum sa dai quote! Pe mine asta ma ajuta cel mai mult, au fost literalmente SUTE, poate MII, de mesaje pe care le-am modificat manual, stergand text din mesaj sau reparand codul BB quote.

Ionut

Quote from: pentium10 on March 14, 2022, 07:39:23 PMdaca pe acest server sunt hostate si alte servicii, trebuie verificate sa nu trimita emailuri unsolicited

Pai am dedicated IP. Dar hostingul este shared server. Deci... dar daca am dedicated IP nu ar trebui sa am probleme, nu? Ca chiar daca sunt si spammeri pe serverul asta de hosting, IP-ul lor este diferit de cel al PUM. Sau...?

pentium10

asta de aici de la distanta nu poti sa lamuresti

vezi cu ei, ca poate au removal service si te scot ei de pe pe blacklist
Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

slartibartfast

Parcă am făcut upgrade de la CNAIR la ASFINAG.

dr4qul4

butonul de new (pe care il folosesc pentru a citi toate mesajele noi) a trecut din dreapta in stanga.  :lol:
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Deschideri 2024: Intaia Cocoasa + L3, Lotul Coni , T1DX12, A0L3,

Lyvyoo

Exista in versiunea noua un buton de atasare a imaginilor undeva in bara de formatare sau la vedere, in fereastra de raspuns / new post? Sau un link spre locul unde se uploadeaza fotografii? Eu de obciei il caut sub pozele postate de useri si il iau de acolo dar ma gandeam ca ar fi mai operativ sa fie la vedere, cand postezi ceva.

GIV

#568
 il poti adauga in semnatura ta ca sa nu mai stai sa il cauti de fiecare data

Ionut

@Lyvyoo
Pai buton exista cand editezi mesajul tau, langa cel de YouTube. La asta te referi?