News:

Unboxing Coradia Stream în depoul Alstom!
API admisă în structura partenerială pentru dezbaterile pe Politica de Coeziune post-2027!

Main Menu

Vagoane de călători

Started by Ionut, July 17, 2022, 02:13:06 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

oc7avian

Seria nouă 2191, foarte probabil pe PNRR în afară de primul vagon. Am văzut vreo 6-7 vagoane gata. Enjoy!












Powered by API/PUM imgur uploader

Al3ks346

Aparent arata bine, oare cate vagoane de acest fel vor fi, daca stiti? Parerea mea ca ar trebui sa circule pe trenurile IC cel mult pe unele IR daca nu vrem sa ajunga rapid "cotețe" si distruse de "civilizati".

AdiM

"Civilizati" gasesti la orice rang. Conteaza cum le intretine operatorul.
Vagoanele ajung gioarse oricum daca nu investesti in ele la timp.
Cotete au ajuns si aceste vagoane inainte de a fi modernizate.
Rar (spre deloc) au fost date la rang inferior, ca sa zici ca urca etnici din nu stiu ce catune unde ar opri trenul Regio. Si de la oras urca diversi...

In Romania cat timp la IC pot circula atatia beneficiari de gratuitati/facilitati nu va faceti iluzii ca toti stiu sa se comporte civilizat si stiu sa aprecieze conditiile pentru care nu platesc nimic.

Si oricum e sigur ca mai intai le da la trenuri pe masura, e ceva firesc, doar nu o sa arunce la Bucuresti Obor - Fetesti.

40-0802-5

#63
Vad ca au 74 de locuri. Nu-i rau, ma asteptam sa fie la fel de inghesuite ca 21-76-urile. Ramane de vazut cum este iluminatul pe timp de noapte.

19/20-83-urile stau bine (doar) la capitolul asta.

Xenos

Sper să fie mai comode decât precedentele modele de la Atelierele Grivița....pe dinafară arată foarte bine!
Câte vagoane vor fi?