Cum ajung din A în B?

Started by dr4qul4, August 11, 2014, 01:57:18 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Dan74

Pentru Deva - Oradea eu cunosc 3 variante (pe DN76 intre Varfurile si Oradea nu recomand):
1. Deva-Brad-Varfurile si de aici pe DN79A pana la Bocsig apoi pe DJ792A spre Beliu-Tinca-Les-Oradea. Aici nu cunosc situatia la zi pana in Brad (daca mai sunt sau nu semafoare) si portiunea Ionesti-Varfurile (circa 15 km) e in stare proasta;
2. Deva-Varadia de Mures(DN7) apoi pe DJ 707C si DJ708 pana la Gurahont, iar de acolo traseu comun cu pct.1 (Bocsig-Beliu-Tinca-Les-Oradea) - drum bun;
3. Deva-Arad-Oradea, este traseul cel mai lung,  dar starea drumului este buna pana in Arad si foarte buna pe Arad -Oradea.

infraAdi_ro

Deva-Varfurile-Gura Hont- Bocsig-Beliu-Tinca-Les -Oradea

Deva-Brad nu mai are multe restrictii(pe 9 km ii deja uzura,si pe restul e binder cu putine exceptii scurte),Brad-Ionesti mergi ca in palma,Ionesti-Varfurile e cam rau dar is 14 km,Varfurile-Bocsig e bun,Bocsig-Tinca(nu stiu starea actuala dar in urma cu un an era bun ) iar Tinca-Les-Oradea e reabilitat recent.
Romania are un viitor doar daca are prezent!

Bonoj

Salutare tuturor!

Vă rog să-mi recomandați cel mai bun traseu pe ruta Câmpulung Muscel-Petroșani!

Mersi!

pasadia

Campulung - Pitesti - Ramnicu Valcea - Targu Jiu - Petrosani.

Singura portiune mai dificila e cea finala, inspre Petrosani, dar nimic de speriat.

Dan74

Si eu propun acelasi traseu ca @pasadia, mentionez in plus ca in Targu Jiu sa mergi pe traseul str. Narciselor-DC1, e simplu si rapid de traversat orasul.

slartibartfast

Quote from: voicul on December 08, 2016, 05:47:46 PM
+1 pentru efort!
Abia astept sa ii dea drumul.

Cred ca o sa folosesc varianta asta de intrare/iesire pentru DN2. E posibil sa fie mai rapid, dar cu siguranta nu iti mai rupi masina prin seria de zeci de canale denivelate din Colentina si aglomeratia din Voluntari.

Chiar mai mult decât atât, vezi și vestea asta.

dr4qul4

Poate pune cineva pe maps traseul Bucuresti -Buzau folosind A3 si DJ-urile din zona?  Waze-ul nu stie sa te bage pe acolo....
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Deschideri 2024: Intaia Cocoasa + L3, Lotul Coni , T1DX12, A0L3,

oaspetele

Vinerea viitoare vrem sa ajungem in Sibiu. Vompleca din Bistrita pe la 14.00, deci pe la 15.30 iesim din Tg Mures.
In mod normal foloseam varianta Sighisoara -Medias, dar din ce am citit pe forum am vazut ca o parte din traseul prin Tarnaveni a fost asfaltat.
Ce varianta imi recomandati, tinand cont eventual si de zi si ora de deplasare?
Am vrea sa ajungem cat mai devreme la Sibiu, sa nu ne prinda gerul...

Hercule

In loc de Targu Mures - Sighisoara - Medias poti folosi linistit Targu Mures - Tarnaveni - Medias (prin Cerghid, NU prin Iernut). De la Tarnaveni e proaspat asfaltat pana la Medias. TgMs Tarnaveni e relativ ok, doar putine zone sunt peticite mai rau.
Deșteaptă-te române!

someone

Salutare.
Intrucat nu am gasit un topic specific, voi posta aici o intrebare:  cum ajung fara masina personala (din motiv de permis suspendat) din Bucuresti in Novi Sad (Serbia) ? Este viabil urmatorul traseu: Bucuresti-Timisoara (tren), Timisoara-Vrsac (tren), Vrsac -Novi Sad (autobuz) ? Stiti si alte variante mai directe?
Multumesc.

oaspetele

#760
^^
Tinand cont ca e vineri 15.30-16.00, nu e foarte posibil ca de la iesire din Tg Mures pana la noul sens giratoriu sa fie full?
Nu ca in partea cealalta ar fi mai gol...

Hercule

#761
Mai nou se blocheaza destul de des giratoriul de la Promenada Mall dar venind dinspre oras nu o sa ai probleme. Giratoriul nou de la Ungheni nu stiu sa se fie cu probleme.

PS Cred ca era mai bine ca topicul sa ramana in sectiunea "Rutier". Intr-adevar titlul ar sugera ca poti ajunge din A in B cu orice mijloc de transport, dar nimeni nu utilizeaza topicul pentru nelamuriri la calatoria cu trenul/avionul/etc, doar pentru rutier.
Deșteaptă-te române!

someone

#762
Eu postasem la feroviar, insa Ionut l-a mutat aici.
In acelasi timp as aprecia un raspuns, intrucat trebuie sa cumpar biletele din timp. Ma intereseaza in principal ce legaturi pot gasi din Timisoara cu Serbia, gen Vrsac (tren, autobuz, etc).
Multumesc anticipat.

Ovidiuelvis

Va rog sa ma ajutati si pe mine cu un sfat. Sapt viitoare plec din tara si nu stiu cum e mai bine sa procedez dupa deva, daca am ghinionul sa nu se deschida traian vuia - margina.Merg pe dn 7 pana la arad si urc acolo pe A1 sau merg spre traian vuia. Criteriile ar fi de aglomeratie, timp si distanta. Stiu ca a mai fost discutia asta anul trecut dupa deschidere in decembrie si parerile erau impartite. Va multumesc.

Germany

#764
^
Salut !

Dacă este săptămâna viitoare, sau mai devreme de 22 Decembrie, aș merge pe autostradă! Din câte am înțeles mai toată lumea o ia pe autostradă, ca urmare pe DN7 ("Valea Mureșului") este foarte liberă.

Probabil, ca timp, ieși mai bine pe Valea Mureșului. (Deocamdată)

De la Ilia (bifurcație) până la Arad apoi urci pe A1.

Seara bună