News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

2 Members and 61 Guests are viewing this topic.

adrian sibiu

#53505
Salutare,cei de la Cj Valcea au început lucrările de reabilitare a Dj 703 G pe sectorul ce tine de judetul Valcea,ajungând la a pune în opera primul strat de asfalt .

https://www.facebook.com/1511354735855175/posts/2833730573617578/?sfnsn=mo

AlexxC

Daca un candidat este descalificat in aceasta preselectie poate face contestatie?

Ionut

Da, evident, este tot o etapă în licitație. Poti contesta ORICE act administrativ.



ivladbogdan

Cum ar fi sa-l ia Aktor sau Pizza?  :lol:
Daca e cum se preconizeaza, avem doar doua variante reale pentru acest lot: Astaldi si Strabag. In rest, noapte buna.

voicul

Asta vroiam sa scriu si eu, dar ai fost mai rapid.  :)

Pentru mine pizza a mai crescut putin, dar nu cat sa ia lotul asta gigant.
Deci Astaldi sau Strabag.

florin74

STRABAG, ASTALDI, PIZZAROTTI, AKTOR confirmate
Ramane a cincea din Europa... As merge fie pe Itinerra, fie o alta firma din Grecia.(posibil Terna/Intrakat)
PORR nu a depus....

Ionut

Sunt curios de asocieri. Posibil STRABAG sa fie singuri, dar cred ca totusi au partener. La fel toti ceilalti, nu cred ca e cineva singur.

Bachus01

Speram sa nu ajunga la o firma Turcia sau China . Faptul ca sa inscris Strabag , Astaldi mai avem totusi o raza de speranta . Speram sa vedem si Porr la licitatie , au demonstrat ca au capacitate si merita .
Poate totusi daca partenerul ar fii serios dupa cum au demonstrat in ultima perioada in cel mai negru scenariu cred ca este mai bine Pizza sau Aktor decat cu China sau Turcia.

RaduG

PiSi3 urmează pe aproape jumătate din traseu valea Topologului. Mă gândeam dacă vor folosi material extras local, sau îl vor aduce ca UMB-ul pe Craiova Pitești de la Tulcea? Acolo ar trebui să fie ceva balastiere.




Powered by API/PUM imgur uploader

vancouver

Eu nu inteleg ce ne tot c*** pe noi. Interzis firmelor din afara UE si punct. In interiorul UE nu ai voie sa discriminezi, dar de unde pana unde atat deschidere economica, de trebuie drepturi egale celor care noua nu ne dau nici un drept. Du-te cu o firma romaneasca in China, participa la licitatii sa vedem... a stai, care licitatii, ca aia nici macar nu fac licitatii  >:(
Prioritatea zero: A1 Sibiu - Pitești. Prioritate zero virgulă zero: A0 centura București. Importante: A7 Ploiești - Bacău - Pașcani - Suceava; A13 Sibiu - Brașov - Onești - Adjud; A3 Cluj - Oradea; A3 Ploiești - Brașov; A12 Pitești - Craiova; A8 Pașcani - Iași; A4 Constanța - Vama Veche. Toate NUMAI SI NUMAI cu fonduri europene. Un NU categoric oricărei forme de taxare la km pe autostrăzi.

RaduG

Știi cum a fost asta? Ca aia că nu vindem teren agricol străinilor. Poate să-și deschidă în secunda doi, orice grande de oriunde, o filială la București, realizezi asta, nu?

Ionut

Din ce inteleg, poti sa elimini firme non-UE doar daca stii/poti demonstra clar ca primesc ajutor de stat.

Legat de Valea Topologului si de materialele locale, gropile de imprumut au niste limitari prin acordul de mediu dar fiecare constructor isi face oferta dupa ce infrastructura are (sau n-are), dupa ce oferte primeste de la balastiere etc etc.

Si tineti minte: e licitatie cu pre-calificare.

VictorC

1. ASOCIEREA STRABAG SRL -ACCIONA CONSTRUCCION SA)

2. ASOCIEREA AKTOR SOCIETATE TEHNICA ANONIMA (AKTOR S.A.) - RIZZANI DE ECCHER SA

3. ASOCIEREA ASTALDI SPA - TANCRAD SRL

4. IMPRESA PIZZAROTTI & C SPA

5. TERNA TOURIST TECHNICAL AND MARITIME SOCIETE ANONYME

6. CHINA CIVIL ENGINEERING CONSTRUCTION CORPORATION (CCECC) - CHINA RAILWAY 14TH BUREAU GROUP CO LTD

7. CHINA COMMUNICATIONS CONSTRUCTION COMPANY LTD- DIMEX-2000 COMPANY S.R.L.

8. CHINA STATE CONSTRUCTION ENGINEERING CORPORATION LTD

9. HUNAN PROVINCIAL COMMUNICATIONS PLANNING, SURVEY & DESIGN INSTITUTE CO., LTD

10. KOLIN INSAAT TURIZM SANAYI VE TICARET A.S.

11. MAKYOL INSAAT SANAYI TURIZM VE TICARET A.S. - OZALTIN INSAAT TICARET VE SANAYI A.S. - YAPI MERKEZI İNŞAAT VE SANAYI A.Ş. - GÜLERMAK AĞIR SANAYI İNŞAAT VE TAAHHÜT A.Ş.

12. MAPA INSAAT VE TICARET ANONIM SIRKETI - CENGIZ INSAAT SANAYI VE TICARET A.S.

13. POWER CONSTRUCTION CORPORATION OF CHINA LIMITED - OZGUN INSAAT TAAHHUT SANAYI VE TICARET LTD. STI. - POWERCHINA ROADBRIDGE GROUP CO., LTD

14. REC ULUSLARARASI İNŞAAT YATIRIM SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ - ONUR TAAHHUT TAŞIMACILIK INŞAAT TICARET VE SANAYI A.Ş.

15. TEKFEN İNŞAAT VE TESISAT A.Ş. (TEKFEN CONSTRUCTION & INSTALLATION CO., INC.) - DOGUS INSAAT VE TICARET A.S