News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

5 Members and 58 Guests are viewing this topic.

mariansb

Poze de azi de la ora 9
Sebes Vest primele 3 , apoi de la Lancram

[/URL]





















[/img]
"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

disney

#11941
Intrarea / Iesirea pe / de pe A1 de la Soimus.

Se pare ca mai avem de asteptat pina la finalul lui 2014 ca sa avem varianta finala.  :o





iuli

Pe scurt, sa inteleg, era in plan un sens giratoriu, dar li s-a parut aiurea asa ca acum se gandesc la alte 3 variante pe care sa le includa in viitoarea reabilitare a drumului?

Ce nu inteleg si ma dumireste complet este, cum de nu exista un racord dintre DN76 si A1? Nu era un nod acolo???
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

Archi

         In document spune doar ca planul nodului de la Soimus nu este treaba lor, iar daca vrei informatii despre el trebuie sa te adresezi proiectantului A1.
         Nodul de la Soimus exista (ma rog va exista)

iuli

OK, stiam si eu ca exista, dar nu intelegeam nedumerirea racordului DN76 la A1 din intrebarea pusa CNADR. Poate sunt eu obosit si nu ma prind :( Nu imi raspundeti daca zic prostii, pana la urma o sa ma prind eu  :D
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

disney

Toate intrebarile se refera de fapt la intersectia DN7 cu DN76 de la Soimus, inainte de pod, in vederea eliminarii variantei provizorii actuale cu 2 giratorii pe DN7. S-ar putea ca CNADNR sa nu fi inteles exact problema sau sa fi oferit si niste detalii in plus.  O:-)

rocklee

DOI ANI ...trebuie da se gaseasca o solutie :( ...incompetenta crasa :o...trebuie sa mai  moara omeni sa faca si ei ceva ...ALOOOOOO CNADNRE ...NE AUZIIII :-[...FACETI CEVA ....

rocklee

AM postat pe celalalt forum niste imagini de la nodul cunta ...zona cut ....sebes est ...si nodul lancram ...si pasajul de peste calea ferata ....daca le pate pune cineva si aici pe forum mas bucura  :D......scuzati calitatea imaginilor au fost facute seara pe intuneric.... 8)

Ionut

Rocklee uneori ma exasperezi. :) Cand pui pe SSC ceva si vrei sa pui si aici, tot ce trebuie sa faci este sa dai copy-paste! Cred ca ti-am mai zis asta. Hai ca pun eu din pozele tale de pe SSC aici. Multumim mult pentru efort! Selectez cateva poze reprezentative.

Cunta.




Cunta spre lotul Impregilo.


DN7, intrarea nodul Cunta.


Cut.








Din mers, spre Sebes.


Sebes Est.






Lancram.








Multumim inca o data! :cheers:

savagedanyro

"SIMULARE" google maps :

SOIMUS - CUNTA :

DN7 :  83 km - 80 minute (caz ideal, in realitate mult mai mult)
   A1 : 79 km - 39 minute !!!

Enough said !!!
TIMISOARA 2021 !

Lupul81

SUPER, de cand am visat asa ceva !!!  :thumbsup:
Life is a fight.....enjoy !


savagedanyro

Ar trebui sa facem captura cu traficul de acum spre comparatie cu traficul dupa deschidere :)

TIMISOARA 2021 !

dorum

#11953
tunelul asfaltat!!!!!!

Yooohoooo!!! :) :)


sursa http://forum.construim-romania.ro/showthread.php?tid=15&page=6








Ionut

Aww, super tare. Sunt facute de tine pozele? Mai ai? :D
Uite avantajul tunelului: nu ninge, nu ploua, pot asfalta in voie. :p