News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

7 Members and 66 Guests are viewing this topic.

flashu74

Astea sunt de la carieră. Aici e gata. Exemplu de zid de sprijin și terasamentul mai înalt.









Powered by API/PUM imgur uploader

flashu74

@NGC, oare pentru ce au fost emise aceste facturi de aproximativ 20 milioane pe LD3?

NGC

Habar n-am in momentul asta, dar incerc sa aflu.

horatiu.cosma

^^
Lucrari de anul trecut pe care le-a tot blocat Ionita la plata ca sa convinga Comsa sa ii faca viata lui usoara, adica sa rezilieze ei.

dr4qul4

Raspunsul asta e pentru cei care condamna Comsa ca nu lucreaza.
Cum sa lucrezi cand tu ai lucrari efectuate si neplatite de 9 luni, pe langa ecoductul acela care mai valoreaza si el cateva milioane bune. Si unii au pretentia sa lucreze la Holdea "pe ochi frumosi".
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

Germany

Comsa au arätat acum 2 ani în urmä cä pot !! Amintiti-vä ce progres au avut în 2016...când toti cei de pe forum îi läudau, precum sunt läudati cei de la UMB în prezent!

Acolo ceva e putred....probabil nu au fost plätiti! Toti ne däm cu pärerea, dar adevärul DE CE nu se lucreazä....îl stiu doar ei (Comsa/CNAIR).

adiarc

nu ai citit randurile de mai sus?Sigur nu au  fost platiti.....daca au facturi atat de mari si ei nu mai lucreaza ca lumea de aproape un an?Cine naiba lucreaza pe gratis?
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

dr4qul4

Comsa a lucrat pe gratis. Si ar mai lucra pe gratis si la nodul Holdea, dar fara aditional semnat pot sa nu mai primeasca niciodata banii.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

rocklee

#41708
Pun și eu o întrebare de neștiutor. ....Cate rapoarte de neconformități. ... >:(Are. comsa...Și noi nu știm. .... :-[

flashu74

Acuma eu nu-mi aduc aminte ce lucrări s-au făcut anul trecut. Asta pentru că nu s-au prea făcut. Probabil ceva la podul peste CF de lângă nod Ilia. Si ar mai fi de anul acesta podul de la Holdea cu devierea DN.

alex8

Lucrările pe care nu le introduce în adițional CNAIR se pot rezolva în instanță sau curtea de arbitraj. Acolo se accepta e-mail sau sms că dovadă.

dangal

Acei km realizati acum 2 ani s-au facut in zona cea mai usoara si nu cu implementarea celor mai bune solutii . Vezi nodul Grind si inaltimea pt DN  sau supratraversarea de la Ilia. Inteleg sa nu lucrezeze la cc nu s a semnat dar sunt zone restante si in alte parti. In plus as puncta modul modul murdar  in care lucreaza iar cred ca asta spune totul despre profesionalismul unor firme care lucreaza cu subcontractori locali fara experinta in constructii de infrasructura rutiera. Trebuie urgent reziliat pt ca situatia actuala pare fara iesire iar cei care sufera sunt soferii. Mare pacat ca UMB ul a fost descalificat si nu s a ocupat si de acest lot.
Quote from: Germany on July 22, 2018, 12:38:26 PM
Comsa au arätat acum 2 ani în urmä cä pot !! Amintiti-vä ce progres au avut în 2016...când toti cei de pe forum îi läudau, precum sunt läudati cei de la UMB în prezent!

Acolo ceva e putred....probabil nu au fost plätiti! Toti ne däm cu pärerea, dar adevärul DE CE nu se lucreazä....îl stiu doar ei (Comsa/CNAIR).

Sent from my SM-T815 using Tapatalk


gruiarew

Știți cumva la podul CF de la Ilia mai sunt și alte probleme în afară de neînțelegerile contractuale? Că nu pare să se fi mișcat nimic în zonă. Sau cel puțin așa se vede din tren.
'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

rocklee

#41713
La nodul ilia se lucrează dar foarte încet și puțin. ....
Dacă tot nu  lucrează umb ul  săptămâna aceasta. Trag eu o fuga pana acolo sa vedem ce și Cum stau lucrurile la nodul ilia

flashu74

#41714
Păi nodul Ilia ( de fapt conexiunea de dupa pasaj), respectând tradiția construcției de autostrăzi din România, cred că va fi finalizat la sfârșit. Datorită neîncrederii constructorilor în "partener" se practică la noi construcția de la capătul mai îndepărtat spre posibila conexiune și se tot trage de timp și se mai așteaptă plățile pe ce s-a executat. Asta e. Când va fi și la noi seriozitate și când spui o vorbă o gândești înainte și o respecți după, atunci lucrurile vor merge mai ușor.