News:

Tur de forță API 27-28 iunie, DEx12 și A7.
A7 Focșani-Buzău și Dumbrava-Mizil. DEx12 Pitești-Colonești și Balș-Craiova.

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

16 Members and 34 Guests are viewing this topic.

rocklee

imagini de la viaductul bejan unde se apropie cu predalelede culeea din deal (GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)



Powered by API/PUM imgur uploader

rocklee



wifi

Quote from: dumbravaandrei on July 19, 2018, 09:15:12 PM
La Soimus e mai redus ritmul... daca treceai pe la Bejan, alta era situatia... Acolo sunt concentrate toate fortele

Nu prea mai au ce sa faca la viaductul Soimus. Dupa hidroizolatie vine asfalt, se poate numai dupa ce este acces pe o culee pentru basculante si alte utilaje grele. Ne-a aratat Rocklee zilele trecute ca se lucreaza la terasament. Danke schön, Rocklee!

wifi

#41674
Crestinii îl sarbatoresc vineri pe Sfântul Ilie, considerat cel care aduce ploaia pe pamânt, asa ca astazi nu lucreaza UMB.

GDPR

Eu cred ca UMB-ul se roaga la sfantu' Ilie sa nu mai fie ploaie, ca sa poata sa lucreze mai repede.  O:-)

laszlo.robert

În ultimă vreme a fost destul de des Sfintu Ilie.

flashu74

#41677
A plouat foarte mult în acest calup de 4 saptămâni dar s-a și lucrat mult. Există progres semnificativ în mai multe zone. Cea mai evidentă zonă, bineînțeles, zona viaduct Bejan.

Ionut

Pe șantierul autostrăzii #A1, Lotul 4 Lugoj – Deva lucrările s-au desfășurat și săptămâna aceasta sub același tipar al verii, echipele de muncitori concentrându-se pe terasamentele din zona versantului Șoimuș. Tipuri de lucrări care au continuat în ritm constant: sistemele pentru scurgere a apelor, montarea parapetului și a panourilor fonoabsorbante, zidul de sprijin de picior de taluz la versantul Șoimuș. De altfel, în zona Șoimuș se desfășoară o mare parte dintre activitățile de șantier, principalul obiectiv de lucru fiind pasajul de la km 96+365, unde se execută lucrări de montare a predalelor; armare, cofrare, betonare placă; zidul de sprijin din zona culeei 2 etc. Antreprenorul a continuat și lucrările de așternere a stratului de uzură pe sectorul de autostradă dinspre Brănișca spre Șoimuș. La clădirea operațională de la Șoimuș au început lucrările de finisaje și montarea instalațiilor electrice, sanitare, precum și alte lucrări de interioare.
În săptămâna 23-29 iulie, echipele antreprenorului se vor afla în perioadă de repaus, urmând să revină pe șantier în 30 iulie.

DRDP Timișoara

alinuttt

ieri și azi s-a lucrat pe L4 Lugoj Deva?

flashu74

#41680
Astazi, un drum Deva-Timisoara-Deva mi- a dat prilejul să trăiesc asta.






Powered by API/PUM imgur uploader

flashu74

Vin ai noștri în concediu. E coloană continuă de la coborârea Margina până la Deva. Nervi, oboseală, depășiri demente, accidente (a fost azi dimineață unul îngrozitor pe DN7).

flashu74


flashu74

Vreau să spun o chestie acum sub impresia drumului.
Mintea mea începe să nu mai priceapă  cum noi românii avem darul de a ne face unii altora viața grea.
Tronsonul acesta LD3 avea toate premisele ca în 2017 să fie gata și se apropie sfârșit de 2018 și nimic. Nici nu mai am cuvinte.
Și ca să nu termin așa pesimist într-o frumoasă sâmbătă seara pe plaiuri mioritice, am să pun ceva de pe LD4.

flashu74

#41684
Nu știu cât de bine se vede, dar eu când am văzut live, am crezut că e miraj ... portocaliu.






Powered by API/PUM imgur uploader