News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

6 Members and 61 Guests are viewing this topic.

marcelbanu

#44115
VII, A1 lot IV UMB, 07 noiembrie 2018...
Zona Șoimuș...

Vă arăt starea lucrurilor și al lucrărilor în pas de bocanc printre oameni și utilaje.

Vedere spre Simeria. În spatele meu este șantierul.
De data asta am mers de la capătul șantierului spre Dealul cu lilieci.




Șantierul privit spre Dealul cu lilieci...






Becul din interiorul unui corp de iluminat
































De aici începe podul de la Șoimuș cel peste DN76...












Orice aparat foto prost scoate fotografii excelente dacă prin vizor privește un ochi de artist !

marcelbanu

#44116
VIII, A1 lot IV UMB, 07 noiembrie 2018...
Zona pod Șoimuș peste DN76...

Vă arăt starea lucrurilor și al lucrărilor în pas de bocanc printre oameni și utilaje.


















































Orice aparat foto prost scoate fotografii excelente dacă prin vizor privește un ochi de artist !

marcelbanu

#44117
IX, A1 lot IV UMB, 07 noiembrie 2018...
Zona podului de la Șoimuș peste DN76...

Vă arăt starea lucrurilor și al lucrărilor în pas de bocanc printre oameni și utilaje.
































Cu bocancii, ochelarii și aparatul foto la fel de prăfuiți, am tras ultimul cadru la 12:31...



Felicitări UMB pentru mobilizare, felicitări muncitorilor ce îndură condiții vitrege de muncă.
Bravos !

Am bătut șantierul la pas de la barajul de la termocentrala Mintia pînă la capătul cu autostrada pustie...

Orice aparat foto prost scoate fotografii excelente dacă prin vizor privește un ochi de artist !

alin2pas

Mulțumim frumos de poze, ați făcut un efort deosebit!

panda_no 5


Ionut

Intr-adevar, un efort deosebit si niste fotografii de exceptie. Unele surprind cateva detalii foarte interesante, unele chiar in premiera (de exemplu becul din interiorul unui corp de iluminat). Le voi pune si pe Facebook. :) Multumim! :cheers:

Din ce vad, la conexiune se pare ca nu mai e mult de munca. Cred ca e fezabil sa se deschida in cateva saptamani. Oricum, luna asta, chiar daca mai raman lucrari pe langa carosabil. Au tras foarte bine aici. Depinde acum si de vreme, dar nu cred ca mai dureaza mult pana se deschide la conexiune.

Despre deal... este enorm de multa munca in continuare... imaginea asta cred ca spune destul de multe:

Allex

"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

GrmmrNzi

S-a mai discutat: nu.

Răcirea de la foraje.

alecu26

Probabil o coincidenta...dar nici o poza cu alunecarea. Toate sunt exact langa. Oricum superbe fotografiile. Multe sunt poze cumva umane..surprinde mult din efortul depus de oameni.
Drumurile noastre POATE;

horatiu.cosma

Grozave poze, felicitari, @marcel banu! Se lucreaza super bine, ajuta mult si vremea, sper sa mai tina sa urce cu umplutura inca cativa metri si sa reuseasca sa asigure accesul doar pe deasupra, pe autostrada. Nu mi s-ar parea ok sa mai lase restrictia aia la o banda pe DN76 pe toata lungimea dealului si peste iarna. Vad ca la zidul de sprijin din deal sunt spatii pentru ancore. Oare asta inseamna ca in spatele zidurilor vor umple cu pamant? Nu mi s-ar parea ok, e nevoie de o zona libera acolo unde sa poata curge pamantul/pietrele de sus, sa nu ajunga pe autostrada.

voicul

Frumoase poze, superb reportaj. +1
Vad ca mereu apar noi si noi cadre.  :)

In week-end e deschis DN-ul pe ambele parti. Cred ca asa va fi si la iarna, cand nu lucreaza.

E facut asa pentru UMB sau pentru cei din trafic?


Cozak

Superbe imagini!Multumim pentru ele, autostrada e ca si gata!Asteptam terminarea lucrarilor la deal, ca in rest baietii dau cu matura, pun florile si insamanteaza iarba.Bravo lor!

ddfab

^^^ posibil sa fie ancorele in sens invers, adica ancorarea sa se faca in interiorul terasamentului autostrazii, ca sa tina zidul sa nu se aplece spre exterior, asta daca se doreste ca spatial din spatele zidului, spre deal, sa ramana liber.

ma alatur si eu celor care I-au adresat multumiri lui @marcelbanu... exceptional! multumim.

davyl

Exceptional @marcelbanu! Apreciem efortul tau si pasiunea ta pentru infrastructura! Multumim!

danutzu_1069

@marcelbanu... Toata stima...
Poze la obiect si la subiect ...
Roaba, chiar si nominala, este prezenta, inca, pe santiere...