News:

Regulă nouă (#6)! Se primește ban pentru
fake news, minciuni și dezinformare.

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

1 Member and 8 Guests are viewing this topic.

alin_simeriaveche

Bine ai venit Soka89. Salutari profesorilor de la FIH (Deaconu, Gherman, Tirian, etc) Frumoasa intrare

gruiarew

Una scurtă de la Holdea de azi:









'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

gruiarew

'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

TibiV

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Ionut

Poate urmeaza mobilizarea?! Nu am fix in momentul asta informatii, doar visez.

flashu74

Am trecut si eu ieri prin zona Grind-Holdea. Eu nu am vazut nici un progres. Sunt aceleasi cateva utilaje, oricum prea putine, cu care se lucreaza ceva putin in timpul saptamanii. Asa va mai dura 5 ani. Se va termina odata cu tunelele.

gruiarew

Nu știu, eu când trec pe acolo opresc și fac 2-3 poze. Drumul e tot ca porcul deși l-au mai cârpit, tot nu poți merge omenește. De fiecare dată prind câțiva grăbiți în spatele meu. Așa că împușc doi iepuri, degajez drumul și fac și poze. Sper că într-o zi să pozez și altceva, nu tot aceleași și aceleași cadre.

Oricum era duminică. N-avea cine să fie să muncească.
'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

voicul

Verificări pe autostrada Lugoj - Deva: fisurile noi de pe lotul 1 ajung până în terasament FOTO

Specialiştii CESTRIN au descoperit săptămâna trecută că fisurile care au apărut pe lotul 1 al Autostrăzii Lugoj - Deva ajung până în terasament. În aceste condiţii, nu se ştie dacă va mai avea loc în 2018 recepţia finală a tronsonului de şosea rapidă dat în folosinţă încă din 2013.

O echipă a Centrului de Studii Tehnice Rutiere şi Informatică (CESTRIN) a prelevat săptămâna trecută carote de pe lotul 1 al Autostrăzii Lugoj - Deva (A1).

Echipa a fost trimisă la faţa locului după ce pe acest lot au apărut din nou fisuri, a spus pentru ECONOMICA.NET Alin Şerbănescu, purtătorul de cuvânt al Companiei Naţionale de Administrare a Infrastructurii Rutiere (CNAIR).

http://www.economica.net/verificari-pe-autostrada-lugoj-deva-fisuri-noi-descoperite-pe-lotul-1-inclusiv-in-terasament_152811.html

carutasul


schluppi


AFC

^ Nu stiu ce sa zic. Cred ca am parcurs lotul de vreo 20 de ori si inca de la inceput am spus ca sunt probleme cu tasarile la poduri si podete iar pe A6 cu planeitatea ( am parcurs lotul dupa darea in folosinta si era extrem de valurit). Nu prea sunt fan TS cand vine vorba de calitate.
"Intr-o epoca de minciuna universala, sa spui adevarul este deja un act revolutionar" - George Orwell

GDPR

#39776
Mi se pare o abordare de gâgă. De s-a apucat CNAIR sa trambiteze prin presa ca sunt probleme de calitate, in loc sa notifice antreprenorul sa faca remedierile conform contractului? Garantia de buna executie e la ei si daca antrepronorul nu vroia sa se conformeze, puteau sa execute garantia si sa faca remedierile cu o terta parte, in liniste si intr-un mod profesionist.

carutasul

Nu neg că ar putea să fie probleme, dar mă refer la faptul că e un mod de a răspunde presiunilor publice pentru deschiderea lotului din A10 ( vedeți, avem dreptate să-i verificăm la sânge).  Bineînțeles că lucrurile se pot rezolva și pe baza garanției și faptul că ții autostrada închisă degeaba nu ajută- dimpotrivă, dacă se deschide probabil că o să apară și aici imperfecțiunile-  dar au un cal de bătaie....

perfidus



Quote from: soka89 on April 22, 2018, 09:01:51 PM
Nu inteleg de ce nu au "ras" si coltul asta de stanca,este inestetic.


Bine ai venit soka89.
S-a spus undeva mai demult ca nu pot sapa acel colt de debleu pana nu este relocata linia de 110KV spre Mintia.


Trimis de pe al meu SM-G920F folosind Tapatalk

Autostrada Pitesti - Craiova (A12) e ingropata. Se prefigureaza Drumul Expres CrPit (DEx12).; Contract semnat Tr.1 12.2018 - Tirrena Scavi ; Tr.2/L1&L2 finalizat - Spedition UMB ; Semnare contract Tr.3 si Tr.4 16.09.2020  - Spedition UMB ; Licitația pentru ,,Centura de ocolire Craiova Varianta Sud DN 56- DN 55- DN 6" - contract semnat 14.01.2022 - Rizzani de Eccher; "Constructia Variantei de Ocolire Targu Jiu – Finalizare Lucrari" - contract semnat 22.09.2020 - S.E.C.O.L. - stadiu lucrari 60%; "Reabilitare DN 6, Alexandria – Craiova, Lot 2: km 132+435 – km 185+230 – Relicitare" - contract semnat in 08.03.2022 - Ozaltin Inșaat

flashu74

^^
^^^
Am trecut ieri pe LD1 si LD2 si este plin de marcaje de acelea cu spray portocaliu fosforescent. Sunt facute pentru refaceri ale unor portiuni dupacate stiu. Pe LD2 in zona Faget pe sensul spre Timisoara erau petece proaspete ( asa par) de refaceri ale stratului de uzura.