News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

11 Members and 39 Guests are viewing this topic.

alecu26

Quote from: dan_c on April 10, 2017, 07:54:47 PM
Stie careva care este stadiul Contractului pentru Autostrada Arad - Timișoara, Constructor: Asocierea FCC Construccion SA - ASTALDI SpA, ...ultima data cand am trecut de la Arad catre Timisoara....arata a o pereche de pantaloni peticiti......care  din pacate ....trebuie sa fie aruncati si inlocuiti cu altii.....

Stiu ca s-a facut receptia finala adica la expirarea perioadei de garantie anul trecut inca. CNADNR a tras cat a putut sa prelungeasca garantia....dar cam asta e. Sau ales cu pantaloni peticiti...in loc de niste pantaloni noi cu urme normale de uzura.

Daca e sa privim jumatatea plina a paharului, as zice ca in cele 3-4 ierni trecute de la inaugurare cam toate defectele cu adevarat grave ar fi trebuit sa iasa la suprafata deja.
Drumurile noastre POATE;

Germany

Multumim Rocklee! :)

Nu cumva te-ai mutat acolo la UMB ? :)) Bravo!
Este îmbucurätor faptul cä, o firmä româneascä le dä clasä altora....si calitate si pe bani putini! Altii vin, dau bulealä, ia banu si pleacä! Ne mai ia si în râs!

Nu înteleg un lucru....si anume, dacä UMB-ul sunt seriosi, punctuali, lucreazä calitativ si relativ ieftin, DE CE NU li-se dä în executie si alte proiecte ???

Ne impune cumva U.E. licitatii ? Sau sunt alte interese la mijloc ?

O zi bunä la toatä lumea

dr4qul4

Da. UE si legislatia nationala impun licitati la asemenea lucrari.
Iar UMB nu primeste mai multe lucrari pentru ca nu castiga, sau mai nou pentru ca nu liciteaza.
Sa nu uitam ca UMB a castigat toate cele 3 loturi Lugoj-Deva, iar mai apoi li s-a dat "voie" sa aleaga.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

alin_simeriaveche

Bravo rookle, eu le-am vazut de aseara :D. Si parca spuneam ca nu stiu ce se intampla cu UMB, ca nu aveau acel avant cunoscut de altadata. Ei se pare ca treptat se vede un ritm crescut.
Totusi ce se intampla la dealul cu probleme? Ce urmeaza sa se intample? Ce se asteapta?
PS: roocklee, sa nu spui ca te-ai mutat la Bacea si faci zilnic naveta :) ;)

Earthchild

Felicitari rocklee, un REGAL de poze, ca intotdeauna! Cu o singura mentiune la ce ai scris, la pasaj autostrada urca si DJ trece prin el.

ovicor

#33815
Apropo de dependenta, as face o gluma, da-i gluma amara. La cat de dependenti sunt colegii ce fac fotoreportaje pe A1 si A10, cred ca "se vor bate" pe racordul A1-A10 Sebes, daca va fi inceput la terminarea celorlalte loturi !

jalemare

Nu stiu ce fac cei care conduc ziarele din zona, Roklee e un reporter de neratat.
Felicitari si multumesc!
Felicitari si UMB-ului, forta adevarata la baietii astia.

gdaniel

#33817
Quote from: Earthchild on April 11, 2017, 12:19:30 PM
Felicitari rocklee, un REGAL de poze, ca intotdeauna! Cu o singura mentiune la ce ai scris, la pasaj autostrada urca si DJ trece prin el.

Autostrada urca impreuna cu DJ-ul pe pasajul de langa baraj,prin care or sa treaca doar tevile si drumul de acces la halda.
DJ-ul trece pe sub autostrada la celalalt pasaj, de pe drumul catre Bejan-Tarnavita.

Inman

Nu m-am putut abtine asa ca :

before




and


after


Dominik

#33819
Rocklee ai intrebat cum lucreaza UMB-u de Pasti ? Banuiesc ca saptamana asta pana Vineri, iar saptamana viitoare se apuca de Marti-Miercuri ???
You're in Steelers Country

rocklee

nam intrebat ...ca mio fost rusine  :D

Liviu_udr

În perioada 11 – 13 aprilie au avut loc inspecţii tehnice la lucrările de infrastructură rutieră, ca urmare a deciziei directorului general al CNAIR, Ştefan Ioniţă. Inspecţiile au constat în acţiuni de control tehnic pentru a evalua nivelul de acceptare şi respectare a obligaţiilor de către constructori, scrie News.ro.
"Au fost efectuate vizite inopinate în şantier la lotul 3 al autostrăzii Lugoj – Deva (km 56 – km 77) şi pe şantierul autostrăzii Sebeş – Turda, lotul 4 (km 53 - km 70)", se arată în comunicat.
Controalele au fost efectuate de către specialişti din cadrul CNAIR şi organismul tehnic al companiei de drumuri, CESTRIN. Rezultatele acţiunilor de control vor fi prezentate public în perioada imediat următoare, după finalizarea raportului de control şi aprobarea acestuia de către directorul general.
Ministrul Transpporturilor, Răzvan Cuc, a declarat în luna februarie că vor fi inauguraţi 90 de kilometri noi de autostradă în acest an, inclusiv loturile 3 şi 4 de pe autostrada Lugoj-Deva şi două loturi de pe autostrada Sebeş- Turda.

GDPR

Ma amuza ca in komunikat "inopinata" e scrisa cu majuscula: "Inspecțiile au constat în acțiuni de Control Tehnic Inopinat"  :lol:

Ionut

Inepții. Ca la scoala când îți dă lucrare de control.
Plus ca mai inopinat decât vizitele lui rocklee nu exista.

GDPR

Eu cred ca au citit pe forum ca pe LD3 au lasat-o mai moale cu munca si s-au dus sa vada despre ce e vorba. :) Despre Holdea insa niciun cuvintel.  >:(