Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

9 Members and 58 Guests are viewing this topic.

rocklee

mai pun cateva imagini si apoi plecam de aici la nodul marginea ...













pilonul ne trminat ...



















horatiu.cosma

Nu ar fi rau sa puna toate grinzile sus anul asta. Mai au foarte putin de lucru la ultimul pilon si grinzile metalice sunt la fata locului. Nu o sa mai gaseasca un Mures la fel de mic si linistit la primavara.

rocklee

de aici ne deplasam ...spre nodul marginea ...cu o scurta oprire la nodul dobra ...unde nu sa facut mare lucru ...dar ce pot sa spun este ca se lucra in vreo trei pucte ...in rest nimic concret ....poze foarte putine si ne smnificative ....asa ca am mers mai departe ...

ndul dobra ... :(










rocklee

trecem lanodul marginea ...
podul peste bega ...imagine dinspre dnu...






trecem riul si mergem pe celalalt mal aici nu am fost deranjat ...siam fcut mai multe imagini.


















NGC

S-a achitat o factura restanta din Octombrie 2015 catre Salini Impregilo pentru Lugoj - Deva 2, in valoare de 24,563,154.90 RON.

rocklee

terasamentul autostrazi spre vitoarele tuneluri ecooo...











erau pregatiti sa puna balst si apoi balast stabilizant


balast pe o portiune de trasament..





rocklee

parcam masina in boscheti si mergrm pass passs....la viaductul peste calea frata ...nici bine nu ajung ca sare cineva la mine din tro masina si ma sperie ..ce faci aici ...eu fac poze de ce ??.. ai grija sanu te vada careva ....ok .si am facut poze la viaduct insotit de paznic ... :D
























rocklee

ne deplasam la viaductul de la dnu ...iar aici acelesi lucru ...un muncitor ce sta cu placheta semafor in drum vine la mine si ...nai voie sa faci poze ...iar eu ..fac in invers ..fac poze ca ne trebuie pe forum... :D...
piloni viaductului unul cofrat ...altul ne trminat de turnat









terasamentul dintre pasajul peste cf si pasjulpeste dnu...




rocklee

mai am imagini de la COSEVITA , OHABA ,LAPUGIU  SI TEIU ...ma  prins seara si imaginile sunt mai de slaba calitate ...  :(

captul  lotului 3 zona cosevita ...de aici se ia material pentru terasamrnte ..









rocklee

de parteacealalta a dneului pe unde va trece autostrada pe dedesupt de denu ...de asemena se extrage pamant pentru terasanehte ...










rocklee


rocklee

podet in zona ohaba ..







podul de acces in comuna lapugiu ...








terasamentul vedere spre timisoara


tersamentul vedere spre deva







zona cu podul de acces sat teiu ..







vedere spre deva



vedere spre timisoara








aici se incheie un fotoreportaj facut cu pasiune si sacrificiu ...mam deplasat 70 km dus ....sa va aduc vesti si imagini sa va ducurati inpreuna cu mine de ce se intnpla pe santierele patriei ...o zi buna va doresc ..fara evenimente in trafic ...ROCKLEE.. :cheers: :thumbsup: :vroomvroom: :vroomvroom:

AFC

Multumim @rocklee ! Super reportaj, meriti multe, multe :cheers:... cola. Ca altfel nu mai poti sa te deplasezi pe santiere si se supara Furia Rosie :D
"Intr-o epoca de minciuna universala, sa spui adevarul este deja un act revolutionar" - George Orwell

Cozak

Bravooo rocklee! Ne aduci ultimele informatii de pe teatrul de actiune.
Esti mare si apreciez foarte mult ceea ce faci. Meriti o medalie, ca si ceilalti care isi sacrifica timpul liber pentru a ne delecta cu poze.
Se vede ca se lucreaza deci la anul o sa ne plimbam de la grind la ilia sau de la Margina la ...Nadlac.
Sa nu te lasi rocklee si sa ne mai aduci vesti macar o data pe luna.
Stima!


dorum

Quote from: alecu26 on November 21, 2015, 02:41:32 AM
Acum înțeleg prima data cum se va face acel ecoduct. Va fi un fel de cut&cover cu elemente rotunde. Se poate spune ca va fi al doilea tunel.de autostrada din Rom. No fain așa.

Alecu26, imi explici si mie cum se face? Ca tunelul CF de la Cunta? Se imbina arcele de cerc? Nu e deschiderea prea mare?