News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

3 Members and 69 Guests are viewing this topic.

rocklee

cateva imagini cu aliniamentul  autostrazi in zona nodului ilia

imagine facuta de linga pasajul de peste denu vedere spre ilia






vedere spre pasaj





proba de asfalt








rocklee

iesim si mergem de partea cealalta a nodului.....



intram in vitorul sens giratoriu iesire spre arad ...lucrau baieti de zor la sens ..









trecerea pe sub pasaj ...vedere spre deva





iesirea din sens spre arad ...








furia rosie ....







iesim din sens ...si ne mutam la alt obiectiv  al nodului ilia ... :o...pasajul peste calea frata simeria arad ...


rocklee

pasajul peste calea ferata arad simeria ...imaginile vorbesc de la sine ...



voi pune mai multe imagini de pe partea cu dn7 ...iar apoi cu cea de pe partea cealalta dinspre dobra










ne mutam pe partea cealalta ...imagini din calea ferata ..


















grinzile ...metelice de la vitorul pasaj...











rocklee

plecam de la pasajul ...nod ilia si ne deplasam la pasajul peste calea ferata ilia timisoara ....in drum citeva imagini cu vitorul terasament si grinzile metalice ...



aici va fi un viitor  podet metalic  :)









vedere spre viaductul cf  t-s ...





















in apropiere podul peste mures al caii ferate in de asemenea in reparatie ... :o






rocklee

citeva imagini cu terasamentul dinspre directia arad ....










imagine de sus de oe terasament ...





anacronox

Bravo rocklee. Superbe imagini. Nu pot sa nu remarc ca au fost prevazatori si la pasajul peste cf simeria-timisoara au last loc de o dublare a cf in viitor

rocklee

la intoarcere citeva imagini care atrag atentia  :D












sensul giratoriu dinspre deva ..incompet .. :(






de aici plecam la  podul peste mures ...dam ocol cu masina pe la sacamas dobra si ... 8)


rocklee

ajungem ...la locul tinta ...PODUL PESTE MURES ....ne imbracam incognito  8)..lom o salopeta bocanci..si vesta reflectorizanta si ne strecuram in santier cu telefonul pregatit ....dar surpriza ...santierul era aproape gol ...numai niste sudori care sudau grinzile ...asa am facut poze in voie fara sa atrag atentia pznicilor ....cre ma salutau cu espect ...si eu pe ei ...





imagini de sus de pe terasament ..










rocklee


rocklee

unvasnic paznic ...care ma certa ce caut pe acolo ca  nu ma cunoaste ...dar cind am vrut sai fac o poza ...sa rusinat si a plecat ... :D :lol:








intram in santier ...




















Germany

Bravo Rocklee :)

Mulțumim în primul rând :)
Care e părerea ta, la anul, în vară, mergem de la Nădlac - Sibiu pe A1 FĂRĂ întreruperi??
Sau sunt IAR numai "vorbe în vânt" și promisiuni de politicieni?

:-h

adiarc

multumesc rocklee.....nu au autorizatie pt pod ....sau ?
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

stangabriel

Super poze. Cred ca lotul Umb e primul lot cu parcare finalizata dar si zone neatinse. Pacat.

rocklee

adi cred ca erau plecati acasa ca utilajele erau in incinta santierului...

problrma ca mai sunt piloni ne terminati si cred ca numai la primavara se vor apuca de ei ...