News:

Regulă nouă (#6)! Se primește ban pentru
fake news, minciuni și dezinformare.

Main Menu

[SM] Centura Satu Mare

Started by NGC, April 08, 2018, 01:51:54 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

avumit

Eu cam trag concluzia ca subcontractorii nu fac fata sau, mai rau, nu se doreste. Local firme care au capacitate, nu sunt. Tarr, cel mult laudat, firma de casa a UDMR, construieste un Altex si ceva.. ceva magazine langa. Daca se lasa cu interese politice proiectul moare.
Sa nu uitam de incompententa satmarenilor/drumuri cu centura Carei, copil nascut cu forcepsul.


klacsma

#227
Pana vine Cucul mai pun niste poze cu nodul de la Sud:











Powered by API/PUM imgur uploader


La pod nu s-a miscat aproape nimic, inca nu-i gata nici al optulea pilon

Cei doi piloni din albia (minora) fara nici o sansa, pana nu se duce apa multa...





Mal stang Somes


Nu stiu de ce au bagat pamant intre dig si pilon - ar fi ceva temporar pentru manevrare grinzi ?



Powered by API/PUM imgur uploader




avumit

Cuc a cantat cucu... marile firme si subcontractorii UDMR (se vede in poze cum faceau pe ei), au stat in pozitie de drepti, in fata unuia..
Se ameninta cu rezilierea.
Atunci cand imi manifestam ingrijorarea ca firma PSD, TAS pleaca ati dat cu minus.
Daca aia primesc ceva din centura se va face, daca nu, la anu'.., rezilieri.
Hai.. dati cu minus. Macar un "bou" e realist.

klacsma

#229
Prezenta record pe santier :-)  6 fierari pe un singur pilon !
Merita intrat pe link, sunt cateva imagini. Ultima cu un pilon terminat de la DN19 catre Oradea

https://www.presasm.ro/foto-ministrul-cuc-nemultumit-de-stadiul-lucrarilor-la-centura-satmarului-ameninta-cu-rezilierea-contractului/


avumit

#230
Azi, lucrau si mai multi la supratraversarea catre Petea.
As fi facut si poze, dar am primit o reactie acida, din partea "dreptei" (sotiei). Citez: "ioi doamne! Nici daca era al tau, nu te uitai asa de atent!" Eram grabit, ca trebuia sa ajung pe 13.00 la job, dar si "dreapta" a avut dreptatea ei.
Concl: imi mentin pozitia cu vreo 2 posturi mai sus. Oare au primit acceptul lui Cuc, sa lucreze UDMR pe centura? La Dorolt, daca am identificat eu bine, lucrau la drumul de acces catre balastiera. Dorolt, comuna etnic maghiara, cu multe voturi pt. UDMR.

manuel.matias.503

TARR lucrează la centura de la început, nu cred ca a dat cuc acum nici un accept, terenul unde se face groapa de împrumut e a unei persoane fizice care vrea sa își facă pescarie, dar ai dreptate ca sunt mulți unguri in Dorolt, oare in Botiz nu e la fel?
De Tehnic Asist nu cred ca are rost sa mai vorbim după lucrarea dinspre Homoroade, de unde au fugit și au lăsat praf in urma

avumit

Accept insemna ceva mai larg, poate acum intelegi ;). Pace.

Vice33

#233
Constructorul și consultantul au primit notificări finale, ultimatumuri, cu privire lamobilizare vs verificare. 2 săptămâni are la dispoziție antreprenorul sa se mobilizeze.

http://www.cnadnr.ro/ro/comunicare/comunicate-de-presa/interes-general/mobilizare-slab%C4%83-pe-%C8%99antierul-vo-satu-mare

avumit

Nu are de unde. Forta locala nu este. Dupa mine, sper sa gresesc, proiect mort.

voicul

Forta de munca este o problema peste tot, dar totusi, anul trecut parca se miscau cu mult mai mult talent.

manuel.matias.503

Nici vremea nu prea ia lăsat sa lucreze la terasamente

avumit

#237
Ei na... acum vremea este de vina. Omul simplu, cel de la volan, asteapta rezultate, nu scuze.
Dupa ziua de ieri, cu votul, vedem daca Cuc/Neaga mai fac ceva, ameninta, dau cu constructorii de pamant... Pt moment se va lucra ca si pana acum. De la o factura .. la alta. Fara forta.

SkedFinger

Momentan vremea chiar nu ofera conditii de lucru. Cu exceptie sambata si duminica (25 - 26 mai) cand a fost vreme buna, in restul zilelor ploua, mai mult sau mai putin. In unele locuri sta apa, Somesul a prins debit, deci pana nu-si revine vremea, eu n-am asteptari.

manuel.matias.503


Hai ca se lucrează și pe ploaie, culeea de la supratraversarea de pe Careiului, lângă Hotel Dana