[SM] Centura Satu Mare

Started by NGC, April 08, 2018, 01:51:54 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

NGC

Quote from: horatiu.cosma on March 30, 2018, 07:05:03 PM
Spre exemplu la centura Satu Mare apar plăți cumulate în 2017 de 72 de milioane, dar încă nu s-a plătit nimic. Pe ROGOP avansul de 50 de milioane e facturat în 2017, dar neplătit nici azi.

Avansul pentru VO Satu Mare in valoare de circa 54 milioane RON cu TVA a fost platit anul trecut, iar acum Iepurasul a adus cadou ordinul de plata pentru factura din Februarie in valoare de circa 5,4 milioane RON cu TVA.

GDPR

^Mai exact in 29.09. Atat ca OP-ul a fost postat pe ROGOP CNAIR doar acum.

infraAdi_ro

Am auzit ca vor incepe lucrarile mai in forta pe centura Satu Mare in cateva zile.Daca este cineva in zona sa faca o vizita....
Romania are un viitor doar daca are prezent!

Ionut

Mai în forța? Păi ce, se lucra? Centura Satu Mare e pe agenda de monitorizare a API. Dar orice fotografie este bună înainte să venim noi. :) Nu cred însă că avem membri în zona...

infraAdi_ro

#4
^

Se deschid ceva balastiere,am inteles ca s-au trasat deja in anumite zone pe santier pentru a incepe lucrarile la terasament.Mai multe nu stiu inca.
Romania are un viitor doar daca are prezent!

alecu26

Euromau, da...au fost zvonuri si acu o luna, când planuiau sa rupa gura targului cu cati piloti forati si fundatii fac.

S-au calmat rapid, ca inca nu au Autorizatie de construire. Dar e de admirat ca fac aceste lucrari pregatitoare.

Sper sa faca o figura frumoasa si sa aiba o revenire buna in Romania cei de la Itinerra. Se preconizeaza sa fie castigatori pe mai multe contracte, si va fi grav daca nu performeaza si se comporta in stilul celor de la Corsam si Maltauro.
Drumurile noastre POATE;

NGC

#6
^

O sa primeasca si AC. De vreo luna si ceva au AM actualizat.

manuel.matias.503

#7
Salutari de la Satu Mare, pun câteva poze preluate din presa locală, am sa trec zilele astea sa fac și eu ceva poze la lucrările de la centura Satu Mare. Se face descărcarea arheologica, au găsit ceva interesant și pentru asta au făcut decopertari mari



manuel.matias.503

#8
Centura Satu Mare







NGC

#9
^^

Avem acum si AC pentru coridorul expropiat initial, deci fara exproprieri suplimentare.

14.06.2018: "Varianta de ocolire a municipiului Satu Mare – Etapa I"

FRS

Legat ce VO Satu Mare, stie cineva ce numar are HG-ul cu exproprierile suplimentare?

manuel.matias.503

La Satu Mare doar drum tehnologic, decopertari și descărcări arheologice, încă nu au început la structuri sau terasament


Sent from my iPhone using Tapatalk

TibiV

Esti de acolo, din zona?
Daca da, sa stii ca orice contributie (mai ales foto) va fi foarte bine primita pe forum...... ;)
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

manuel.matias.503

TibiV , da sunt sătmărean, chiar astăzi au primit italienii AC pentru centura poate de aceea nu am văzut nimic semnificativ, poze in curând


Sent from my iPhone using Tapatalk

TibiV

Mama proștilor este mereu gravidă... :)