News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Airport lounge

Started by TibiV, March 18, 2018, 12:00:18 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

ghrt

Eu evit TAROM-ul pe cursele externe din motiv de cozi la check-in chiar dacă nu am bagaj de cală, personal de cabină dezinteresat, avioane naşpa. Pe intern au fost ok (prima observaţie se păstrează).
Cont (aproape) inactiv.

TibiV

Quote from: cristi5 on September 17, 2018, 05:26:13 PM
Cam asta pare a fi mentalitatea CNAB, dubarii rutieri si cei politici, cu rudele lor. Sa nu ne miram ca nu creste iarba acolo, de terminale noi ce sa mai povestim. Vine tot mai multa pulime, le luam taxele de aeroport, ii jecmanim daca vor apa plata si apoi ne plangem ca nu putem face terminal dand vina pe altii.
Poate nu ar fi fost rau ca BlueAir sa isi fi facut aeroportul lor in Adunatii-Copaceni ?..
Un fel de "sula'n coaste" pentru mizeria numita "CNAB" ?....
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

kitsune

#62
Un Tarom "turcesc". S-ar fi terminat sticker-ele în limba română? Oricum, experiența wifi de la Tarom mi-a lăsat un gust amar

(GPS)



Powered by API/PUM imgur uploader

Meniul principal


Filmele sunt de fapt reclame


Selected - all music. Adică un Enescu și doi Mădălin Voicu



Powered by API/PUM imgur uploader
Natural stupidity is much more dangerous than artificial intelligence

Ionut

Ai nimerit aeronava care a fost luata de la Pegasus. De aceea ai stickere in turca.

kitsune

Da Ionuț, cam 30% din locuri aveau și stickere în română. Nu cred că restul de 70% au fost dezlipite de călători. Chiar și-așa, lipsa de atenție dă o senzație de delăsare. Să nu mai vorbesc de sandviș, de parcă mâncam parizer în ziar.
Natural stupidity is much more dangerous than artificial intelligence

frunzaverde

Quote from: Ionut on October 06, 2018, 07:51:35 AM
Ai nimerit aeronava care a fost luata de la Pegasus. De aceea ai stickere in turca.

Toate stickerele trebuiau sa fie in romana in ziua punerii in exploatare. Nu in turca, nu in bahasa, ci in limba vorbita de majoritatea clientelei liniei. Fara exceptie. Eventual si in maghiara, ca gest de respect pentru populatia minoritara a Romaniei. E o chestiune de siguranta, si de respect fata de pasageri.  Dureaza 20 de minute operatiunea - nu exista scuze.
Cand esti amenintat cu ban permanent pentru ca ai criticat pozitia publica a unui politician, nu se mai poate numi conversatie sau forum, ci campanie electorala. Imi pare rau, dar din pacate, sunt nevoit va urez la revedere!

Ionut

Bine, multe trebuie să se întâmple la Tarom (și în general în România) și nu se întâmplă. Eu doar ii dădusem explicația omului ca era derutat și nu știa de ce Tarom ii vorbeste în turcă.

dr4qul4

Bun parizerul in ziar. Imi aminteste de copilarie :))
Pariu cu Radu_A. 200 lei  (la API). El zice ca UMB pana la sfarsit de 2025 termina: A7 pana la Bacau, Dx6, A0 si DX12 T4. Eu sunt mai pesimist

Eurocopter

#68
^^

Au fost puse stickere in romana dar au fost mai toate dezlipite in repetate randuri de pasageri civilizati. Ce vezi tu in turca in imagini nu e sticker, e plastic vopsit si va fi mai greu sa dispara atat timp cat se vor tot dezlipi stickerele in romana.

kitsune

Ok, am înțeles, pasagerii civilizați "e de vină" pentru mesajele în limba lu' arkadaș.
Da' reclamele la becuri cu led și băuturi carbogazoase pe post de filme tot pe seama pasagerilor le punem? Sau e vorba de băgătoria de ... specifică?
Natural stupidity is much more dangerous than artificial intelligence

etravel

Quote from: yk17fox on October 08, 2018, 07:53:16 AMreclamele la becuri cu led și băuturi carbogazoase pe post de filme tot pe seama pasagerilor le punem
Se numeste ancillary revenue si e un procedeu practicat mai peste tot in lume. Daca poti sa incasezi un ban, respectiv un barter in plus pe reclamele alea, de ce sa nu o faci?
@Eurocopter,  imi pare rau insa explicatia nu se sustine. Exista procedee de stergere respectiv de gravura permanenta, care nu costa nici pe departe cat un winglet si care inscriu textul corect, fara ca acesta sa mai poata fi sters sau dezlipit de pasageri.

etravel

Quote from: dr4qul4 on October 07, 2018, 10:25:57 PM
Bun parizerul in ziar. Imi aminteste de copilarie :))
Sigur, numai ca vezi o chestie - nu mai e parizerul din copilarie.

Harry


GrmmrNzi


pasadia

Pilotul fiind o femeie de fapt. De fapt citisem ca e un echipaj exclusiv feminin.