Mission X: filmari din avion ale obiectivelor de infrastructura

Started by Ionut, July 02, 2012, 10:59:41 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Ionut

Adica suntem sarcastici? :) Ca nu e meritul actualilor ca-i depasim pe bulgari si albanezi. Sincer, chiar si asa n-ar fi o sarbatoare, eu as vrea sa vad ca-i depasim pe unguri, atunci ar fi un motiv de sarbatoare. My two cents, anyway.

sebba

luam o placa de alama (ca bronzu e prea scump) si o gravez eu
voi sa hotarati dimensiunile si textul/grafica :D
Sailing away! S/Y Haimana

Eurocopter


alecu26

Quote from: Ionut on September 20, 2013, 06:06:49 AM
Adica suntem sarcastici? :) Ca nu e meritul actualilor ca-i depasim pe bulgari si albanezi. Sincer, chiar si asa n-ar fi o sarbatoare, eu as vrea sa vad ca-i depasim pe unguri, atunci ar fi un motiv de sarbatoare. My two cents, anyway.

pai e foarte greu de stabilit cine si ce contributii a avut. Boagiu, Orban, Mitrea....

Si e un benchmark oricum ai spune. e ridicol...stiu...dar asta e nivelul nostru. Si nici macar nu-i depasim....decat la net. km2/km autostrada, populatie/km autostrada....tot acolo la coada ramanem.

Nici nu stiu care e urmatoarea tara...dar mici sanse sa depasim Ungaria. Ok...Ungaria va stationa in umatorii 5-10 ani sau vor avea un ritm ridicol de deschideri...gen 5-10 km din hasti in pasti, dar tot ne va fi greu sa ajungem pe la 1000 si ceva in urmatorii 5-10 ani.
Drumurile noastre POATE;

alin_simeriaveche

Eurocopter ce campanii mai urmează?nu mă refer la cele electorale....ști tu :) :D

Eurocopter

Pai avem bani deocamdata de un zbor peste A1 pe care il voi face saptamana aceasta. Ar fi fost in plan si o filmare peste lucrarile CF Vintu-Sighisoara, dar nu prea avem finantare. Bugetul actual este 1180 RON, dar 900 merg pe A1 Sibiu-Orastie. Poate la primavara vom putea face si CF-ul in caz ca nu mai apucam anul acesta.

alecu26

eu am vazut ieri una avion pe la Sibot-Cugir. Am crezut ca esti tu.
Drumurile noastre POATE;

Ionut

CAMPANIA #4 - iulie-octombrie 2013:
Buget total: 4180 RON (165 RON campanie precedenta, 1620+520+1375+500 RON contributii noi)

Filmare #1 - 18 iulie 2013 - 900 RON (filmare HD Eurocopter avion):
Autostrada A1 Orastie-Sebes si Sebes bypass
Autostrada A1 Sebes-Saliste si Sibiu-Saliste

Filmare #2 - 31 iulie 2013 - 1200 RON (filmare HD Eurocopter avion):
Autostrada A1 Lugoj-Deva lot 1 (Dumbrava-Sanovita)
Autostrada A6 A1-Centura Lugoj

Filmare #3 - 7 septembrie 2013 - 900 RON (filmare Eurocopter avion):
Autostrada A1 Sibiu-Orastie

Filmare #4 - 9 octombrie 2013 - 900 RON (filmare HD Eurocopter avion):
Autostrada A1 Sibiu-Orastie

Buget disponibil campanie #4: 280 RON

Eurocopter


phb2

Quote from: Eurocopter on October 11, 2013, 01:14:04 PM
A fost Sibiu-Orastie nu doar Sebes-Orastie.  :)

Merci et félicitations pour ce nouveau film.
Deux questions.
1. pour quelle date planifieriez vous votre prochain film et sur quelle autoroute / lots ? ( si budget suffisant of course )
2. accessoirement, - si ce n'est pas indiscret -, pouvez vous dire pour quel motif ssc n'est pas repris en en-tête du film aux côtés de peundemerg et de construim romania ?

Eurocopter

Merci phb, notre prochain film sera sur le chemin de fer chantier entre Vintu de Sus et Sighisoara si le budget le permet. Si non, et le temps permet, nous allons filmer encore un fois A1 Sibiu-Orastie en Novembre.

SSC est mentionne juste sous la video.

Eurocopter

Daca vom continua sa avem o toamna atat de frumoasa prin Ardeal, avem sanse mari sa mai putem zbura pana inclusiv primele doua saptamani din noiembrie. Bugetul actual este de 330 RON, suma care nu prea ne mai permite nimic. Luand in calcul faptul ca am hotarat sa facem o filmare in premiera pe lucrarile CF Vintu-Sighisoara + o ultima filmare pe A1 Sibiu-Orastie la inceput de noiembrie, am avea un deficit la buget de aproximativ 1.500 RON. In cazul in care vremea nu ne va mai permite, banii se reporteaza oricum pe bugetul de la primavara.

Avand in vedere ca valoarea medie este de undeva la 150 RON/contribuitor, la cat de numeroasa este aceasta comunitate sunt convins ca vom fi capabili sa strangem suma de bani necesara pentru a realiza si aceste ultime doua proiecte din anul 2013, dar aste depinde de voi. PM pentru detalii. :)

Ionut, poate ma ajuti sa distribui mesajul, nu am stiut daca sa postez asa ceva pe A1 sau Cai Ferate.

Ionut

Stii care e faza? Cred ca in noiembrie daca mai prinzi vreme buna ar mai ramane Cunta-Sibiu, restul chiar nu mai are rost, e posibil chiar sa fie gata. Sanovita-Dumbrava si A6 nu mai are rost. Deci ar fi doar Cunta-Sibiu sau poate chiar Cunta-Saliste. Cred ca si la buget ar fi un efort mai mic. Altceva nu mai este, din pacate. :(

Daca vrei, poti pune pe threadul A1, sigur. Este pus link si pe news pentru donatii in continuare. :D

Eurocopter

Desi m-as mira sa se inaugureze ceva pe A1 inainte de 1 Decembrie, diferenta daca filmam doar Cunta-Sibiu ar fi de plus sau minus vreo 150 RON. Eu unul zic ca diferenta nefiind mare, merita ca si in cazul unei inaugurari, sa filmam si bucata sub trafic ipotetic de pana la Orastie. Oricum sunt convins ca multi vor dori daca avem ocazia si in noiembrie sa vada progresele din locuri precum tunelul Impregilo, pod CF Straco si chiar Astaldi, unde inaugurarea ramane in continuare foarte incerta.

radutm

^^
Nota personala pentru cei ce citesc threadul si ar vrea sa faca donatii:
Nu exista o suma minima pentru donatii, orice suma este importanta si ca exemplu personal va pot spune ca am donat sume destul de mici (ultima oara am trimis 25 RON), nu am donat la fiecare campanie, doar atunci cand am putut si nu mi-a cerut nimeni socoteala ca e prea putin, dimpotriva, cred ca a ajutat destul de mult pentru ca am fost destul de multi donatori si rezultatele pana acum s-au vazut. Asa ca indemnul meu personal catre cei care n-au mai donat niciodata pentru filmari este sa nu se sfiasca sa incerce, indiferent de suma. Inca o data felicitari tuturor celor care au facut donatii pana acum!
cont inchis