Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 13 Guests are viewing this topic.

Eurocopter

Surprise!

http://www.youtube.com/v/Y9ne9P7GRS8

Drumul de legatura il gasiti pe thread-ul "A6". :cheers:

Klaudiu!!!

O filmare de la dealul de la Cristian de luni :
http://imageshack.us/clip/my-videos/836/ub9pwzuqzbddrcbymuuuep.mp4/
Marti noapte la ora 22:43 se lucra la deal

rrs

@penad2007 da, Staco era la munca, asfaltau inainte de Sebes, lucrau si la nodul cu DN7 de dupa Sebes, spre Deva, pentru poze, trebuie sa gasesc o priza pentru laptop
la fel si Strabag b obinau la greu
sotia a facut niste poze si pe la ei
@ Eurocopter ms, vreau si eu niste detalii pe pm pentru o mica contributie, transfer ING daca e posibil 

dorum

nice surprice, eurocopter.. :)...mersi mult

penad2007

Eurocopter multumim si jos palaria pentru desfasurarea de forte pe drumul de legatura.
RRS multumesc pentru update.

dorum

Eurocopter m-a determinat sa aman 2 sapt sedinta foto pe A1/A6 :) :)
...oricum multumesc, Eurocopter!!

tonică

super surpiza!
Aproape gata, lucrarea ma incanta in special in legatura cu sistemul de drenaj al apei pe care au pus parca accent.
Din pacate inca nu se vede nici un semn de nod la Şanoviţa, nici macar de-un giratoriu..

iuli

La Șanovița cred că va fi un sens provizoriu. Nodul cred că intră în slujba celor de pe lotul 2 Timișoara - Lugoj, ceea ce pare logic, pentru că nodul de la Izvin e acelor de la UMB.
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

dr4qul4

chiar arata f bine. poate cineva sa estimeze cat mai dureaza pana vor da drumul la circulatie?

termenul initial era decembrie 2013... probail lotul acesta va fi gata mai devreme, iar drumul de legatura va fi intarziat
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

tonică

@dr4qul4, nu mai e nevoie de estimari, termenul este august, nu decembrie. Deci undeva, luna aceasta. Singurul hop de trecut ramane un nod sau un giratoriu la Şanoviţa daca nu cumva vor da drumul la aceea "descarcare" prin drumul comunal de la minutul 7:27.

drumul de legatura, adica portiunea din noua A6, se doreste finalizata in decembrie.

savagedanyro

sa speram ca nu ramane "din camp in camp"

TIMISOARA 2021 !

penad2007

#9416
Quote from: rrs on July 31, 2013, 08:31:10 PM
@penad2007 da, Staco era la munca, asfaltau inainte de Sebes, lucrau si la nodul cu DN7 de dupa Sebes, spre Deva, pentru poze, trebuie sa gasesc o priza pentru laptop

Ai gasit priza? Daca e nevoie venim noi cu un generator.

Lupul81

Quote from: Archi on July 31, 2013, 11:32:56 AM
problema de pe viaduct e grava, dar sunt sigur ca vor gasi soluţii. Injecteaza beton in pamant ,fac ei ceva. In legatura cu taseul eu sun sigur ca nu se va modifica. Daca aici pica dealuʹ credeti ca 3 km mai încolo nu pică?


Sau mai sti, o sa se roage sa stea in picioare pana trece perioada de garantie, si pana atunci o sa mai carpeasca sa il spoiasca si sa zica, ca totul e ok !!!   :o
Life is a fight.....enjoy !

sebba

sper sa nu gaseasca acum ceva motiv sa rezilieze si contractul pe Lugoj-Deva Lot-1
nu vreau sa cobesc dar una din legile lui Murphy zice cam asa: daca ceva s-a intamplat deja de doua ori atunci cu siguranta se va intampla si a treia oara ;)
Sailing away! S/Y Haimana

ciprebbe

^^ " m-au facut si Conte! ca Dracula eram deja!  BEWARE!! ca bantui ;)"
da-mi voie sa  :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe