Mission X: filmari din avion ale obiectivelor de infrastructura

Started by Ionut, July 02, 2012, 10:59:41 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

sebba

din pacate la Arad e liniste si pace, nu am nimic disponibil pe moment :(
Sailing away! S/Y Haimana

Ionut


Eurocopter

In cazul asta propun sa cuplez eu Lugoj-Deva cu Arad-Pecica, chiar daca iese un zbor ceva mai lung. Bani la buget exista...

Ionut

Uh, oh. Pai poti face asa mult fara escala? :D Mah da' ce skula ai? :D
Din partea mea daca sunt bani baga mare... tot prinzi acum vreme buna... are cineva ceva impotriva?

Eurocopter

Autonomie este pentru vreo 6 ore de zbor, iar Cluj-Lugoj-Arad-Cluj ar trebui sa ma incadrez in 4h si jumatate.

Singura problema ar fi ca eu vroiam sa filmez la Lugoj-Deva si drumul de legatura, iar asta deja ar fi prea mult. Practic trebuie sa alegem intre Lugoj-Deva lot 1+Arad-Pecica sau Lugoj-Deva lot 1 + drum de legatura.

Ionut

Ah, in cazul asta votez pentru Lugoj-Deva lot 1 si drum de legatura.

De ce:
1. nu avem informatii clare despre cum arata acest drum, doar ceva poze de la una din sursele secrete... deci ar fi super de filmat!
2. lasam pentru sebba Arad-Nadlac... e si mai aproape, iese si mai ieftin si acolo cam stim la ce sa ne asteptam (Romstrade praf, Alpine f bine).

Eu asa zic... alte pareri?

radutm

Avem poze destul de recente de la drumul de legatura. Cam un sfert din drum se vede in poza de mai jos, iar in restul se vede in directia Lugoj, unde autostrada taie niste dealuri si se pare ca sunt niste alunecari de teren. Ar fi interesant de vazut si de sus. Ambele variante sunt de facut.
Quote from: bitalb on April 07, 2013, 07:49:58 PM








cont inchis

eloy

eu as fi de acord cu Ionut, drumul de legatura e printre cele mai putin vizibile / accesibile, ar fi mai interesant de filmat ala.

Eurocopter

Daca adaugam si Arad-Pecica la Lugoj-Deva nu iese semnificativ mai scump, ci ar insemna cam o ora si jumatate de zbor in plus.

Maine daca probele sunt in regula si nu vad de ce nu ar fi, ar trebui sa avem filmat Deva-Sibiu. :)

Pentru zborul nr. 2, aveti timp sa dezbateti traseul pana saptamana viitoare.

sebba

Am vb acum cu cel ce a filmat arad-nadlac ultima data si poate abia in weekendul 27-28 aprilie
Si tot 100 euri
Sailing away! S/Y Haimana

MHN

Dupa parerea mea, drumul de legatura nu are rost sa fie filmat acum, pentru ca mai este mult de lucru la el si oricum nu va fi deschis criculatiei in acelasi moment cu lotul I din A1. Decat daca sebba rezolva Arad - Nadlac (cum spune mai sus) si astfel ii ramane timp lui Eurocopter atunci cand filmeaza Sanovita - Traian Vuia.

Eurocopter

Cam 100 EUR in plus ar costa si ocolul meu daca filmez odata cu Deva-Lugoj. :)

Dar mai am o intrebare, merita sa filmam Arad-Nadlac cu totul sau doar Arad-Pecica?

madad



sebba

Ori la bal ori la spital...
De ce nu face eurocopter o tura sibiu-deva-lugoj-timisoara-arad-pecica si ne linistim juma de an?
Si vad si guvernantii ce trebuie sa faca (dracului odata)
Pecica-nadlac nu cred ca merita...

Benzina tine? Camera tine?
Sailing away! S/Y Haimana