News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Mission X: filmari din avion ale obiectivelor de infrastructura

Started by Ionut, July 02, 2012, 10:59:41 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Eurocopter

La Cluj s-a ridicat putin plafonul si e semi-senin. Problema e ca tot nu prea se poate zbura in conditiile astea pana la Deva-Sibiu. Daca as fi avut de filmat Gilau-Nadasel era alta poveste, puteam sa ne ridicam jumatate de ora cu avionul.

Ionut

Mda, se pare ca mai stai inca multe zile dupa cum arata treaba, se raceste iar si se anunta precipitatii.

davyl

Eu sper ca dupa 15 aprilie sa discutam serios despre un zbor... pana atunci, "primavara" asta numai primavara nu e... Cel putin la Bruxelles sunt 7 grade (ziua) iar in noaptea asta vor fi -3. :)

Se discuta in ultima perioada (climatologi) despre aceasta iarna speciala, intarziata se pare de anomaliile unor curenti de aer rece, care au coborat mai mult decat trebuiau sa coboare de la Polul Nord si au mai avut "si tupeul" sa ramana pe Europa... :)

ciprebbe

Ce iarna superba e in primavara asta  :D
Asa e mai nou, de Craciun ploi, de Paste zapada....

Eu spersa fie ultima zvacnire si sa se poata zbura in curand.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

sebba

posibil sa iasa ceva pe 5 aprilie dar pana nu vad cu ochii mei nu mai zic nimic
oricum, stau de 6, daca apare vreo oportunitate in zona
Sailing away! S/Y Haimana

Ionut

Fantastica vremea asta... tot nu avem fereastra... iar se anunta o saptamana ploioasa... numai prin sud pe-aici e OK, dar peste munti ploua.

bogdymol

^ Eu de cand sunt n-am vazut o primavara atat de ploioasa la Arad. Nu a fost zi fara ca macar sa picure putin.
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

savagedanyro

La Timisoara e program fix : 8:10 e ok, 10-12 ploaie, 12-15 senin , 15-16 ploaie , 16-21 ok 21-22 ploaie.

Zilnic in ultimele 3 sapt

...live the moment...

ciprebbe

^^^ atunci sebba daca ai reusit ceva cu zboul ( incercai pe maine parca programarea) ai senin de la 12 la 15 :D
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Eurocopter

La Cluj la fel, mai prinzi cate o fereastra de 3-4 ore senin, dar ca sa devina aerodromul utilizabil trebuie minim 2 zile de soare. In ultimile 2 saptamani cred ca nu am prins jumatate de zi fara precipitatii, si saptamana viitoare se anunta la fel. Suntem damnati!

sebba

trebuia sa plece un avion spre Ungaria si vroiam sa leg de el o camera
ar fi fost frumos ca ar fi filmat pana la Mako
din pacate nu a mai plecat, si nu doar din cauza vremii

stau si eu cam pe ghimpi si ma oftic ca nu iese cum as fi vrut
cum pot face ceva, fac, de asta puteti fi siguri...
Sailing away! S/Y Haimana

Eurocopter

Am reusit azi sa fac revizia dar aerodromul este inca impracticabil. Care mai e situatia pe la Arad?

sebba

Urat! Dar din alt pct de vedere...
Avionul care se vroia implicat in filmare a trebuit sa plece din zona... :(

Mai sap...
Sailing away! S/Y Haimana

Ionut

De maine si pana vineri inclusiv se pare ca la Sibiu va fi soare... Eurocopter ar fi minunat daca ai putea zbura joi-vineri... tu stii mai bine, ne tii la curent, ne spui dupa ce ai reusit sa zbori. :) Iti tinem pumnii. :D

Eurocopter

As fi zburat astazi dar mai trebuie cam 2 zile sa se usuce aerodromul, momentan e mlastina. Deci in principiu daca avem putin noroc pe miercuri-joi ar trebui sa se poata zbura. :)