Mission X: filmari din avion ale obiectivelor de infrastructura

Started by Ionut, July 02, 2012, 10:59:41 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Ionut


Eurocopter

Se pare ca vremea inca ne da peste cap orice plan de incepere al sezonului de zbor...

sebba

Sailing away! S/Y Haimana

Eurocopter

Partea proasta ca nici in urmatoarele 7-10 zile nu se arata nimic promitator...

Ionut

Mda, cam nasol...
http://vremea.meteoromania.ro/prognoza_extinsa/36

Trebuie musai sa fie soare? Sau puteti filma si daca sunt nori dar nu ploua?

davyl

Eu cred ionut ca cel mai bine sa se zboare cand e soare...Vremea cu nori nu stiu daca e tocmai propice pentru aviatie. Eurocopter ne va confirma/infirma.

Eu cred ca vremea isi va reveni puternic cam incepand din week-end-ul asta, astfel incat, dupa 1 aprilie sa avem si temperaturi care sa ajunga in unele locuri si la 15 grade Celsius, chiar daca in momentul asta, o astfel de situatie suna cam "futurista" :).

Eurocopter

Depinde ce nori.
Quote from: Ionut on March 26, 2013, 04:19:11 PM
Mda, cam nasol...
http://vremea.meteoromania.ro/prognoza_extinsa/36

Trebuie musai sa fie soare? Sau puteti filma si daca sunt nori dar nu ploua?

Cu ULM se zboara obligatoriu la vizibilitate, nu se poate zbura in plafon de nori. Pe innorari slabe e altceva, se poate zbura, dar momentan avem temperaturi intre -2 si 4 grade, vant si precipitatii la greu. Mai rau de atat nu prea se poate din pacate...

Oricum nu cred ca se astepta nimeni sa avem asa conditii meteo in perioada asta.

sebba

De zburat se ppoate zbura dar habar nu am cat de bine va iesi filmarea...
Nu am camera mea ca sa pot face teste si imi e greu sa ma pronunt...
Ne riscam?
Sailing away! S/Y Haimana

Eurocopter

Nu ninge la voi? Deci daca e plafon peste 200m si nu aveti vant puternic in mod normal ar trebui sa iasa ok, chiar daca e innorat.

sebba

A nins si la noi, sper sa se opreasca pana la Craciun...
Sailing away! S/Y Haimana

Ionut


Eurocopter

Cum mai e situatia pe la Arad? La Cluj ploua torential si urmatoarele 7 zile nu pare sa se imbunatateasca prognoza. La Dezmir aerodromul e "sub ape" la propriu...

Ionut

Din ce vad eu pe meteoromania e la fel in Arad... si toata zona aia. Mda.


bogdymol

Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele