News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Mission X: filmari din avion ale obiectivelor de infrastructura

Started by Ionut, July 02, 2012, 10:59:41 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Eurocopter


Eurocopter

Update buget filmari: s-au mai primit aproximativ 350 RON de la userii davyl si dragos_d, ducand totalul general la 2170 RON. Asadar, putem spune ca bugetul pentru primele doua filmari este asigurat. :cheers:

Cei care si-au exprimat dorinta de a contribui dar nu au apucat inca sa o faca, sunt bineveniti in continuare iar banii se vor reporta pentru filmarea nr. 3.

Daca vremea o va permite, primul zbor va fi efectuat in saptamana 17-24 martie.:cheers:

Ionut

Bun bun, abia asteptam filmarea! :)
Ti-ai luat camere video mai smechere? :D

Eurocopter

Deocamdata nu am mai investit in aparatura, mai discutam daca merge treaba. :) Asa pentru 5-6 filmari pe an nu prea are rost.

Totusi calitatea a fost destul de buna la ultimele filmari, nu?

Ionut

Da, calitatea a fost OK, ma gandeam ca te-ai apucat de multe filmari & stuff cu noua firma. :)

Eurocopter

Prima filmare de anul acesta va fi pt voi. :)

Inca nu stiu daca treaba cu filmari va merge si daca va fi interesata lumea de asa ceva. Totusi, am sperante de la firmele de constructii, presa si cele de publicitate. In cazul in care va merge, cu siguranta voi investi in aparatura profesionala. Deocamdata sunt precaut... :)

Eurocopter

Update buget filmari - s-au mai primit un total de 480 RON de la userii myid, vancouverro si Clinlin. Asadar, dupa prelungiri, avem un buget de 2650 RON! :)

Vancouverro a venit cu propunerea sa asteptam pentru primele zboruri perioada 10-15 aprilie, pentru a surprinde firmele turate la maximum. Ce parere aveti? Ramane ca le facem cu prima ocazie cand ne permite vremea sau ne reorientam pe mijlocul lui aprilie?

madad

Prima oară când ne permite vremea suna bine :)
Putem sa surprindem firmele cu poze de la sol.

Ionut

Da, si eu zic la fel, cat mai repede... este foarte interesant de vazut ce s-a facut peste iarna plus perioada asta de inceput de primavara.

AndrewD

Cat mai repede ar permite realizarea unor comparatii viitoare: la inceput de sezon si la sfarsit. Nu vreau sa dezamagesc pe nimeni, dar la cum se tot amana termenele...nu este deloc exclus sa ne trezim cu o parte din inaugurarile anuntate anul asta... la anul.

Oricum probabil ca parerea contributorilor ar trebui sa cantareasca ceva mai mult...doar ei au pus banii.

ciprebbe

Azi de dimineata la Cluj totul e alb si ninge puternic.
Orincand e binvenita o filmare aeriana doar sa permita vremea.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

udar


Eurocopter

Consensul general si aici si "dincolo" spune sa facem filmarile cu prima ocazie, deci ramane cum am stabilit initial.  :)

PS: deocamdata la Cluj e zapada, asa ca slabe sanse sa putem zbura in urmatoarele zile...  :(

lautaxi

eurocopter oare cand  faci prima filmare nu poti da o tura pe langa aeroport sa vedem stadiul lucrarilor la noua pista din Cluj de 2100 m  ?

Eurocopter

Daca am noroc si nu e trafic in acel interval s-ar putea sa imi dea aprobare de survol. Am primit odata anul trecut.