News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Mission X: filmari din avion ale obiectivelor de infrastructura

Started by Ionut, July 02, 2012, 10:59:41 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

sebba

Incepe activitatea si in zona Arad.
Sa ma interesez de preturi si posibilitati de filmare Arad-Nadlac?
Sailing away! S/Y Haimana

sebba

Posibil sa iasa o combinatie peste vreo 7-10 zile si sa putem filma Arad-Nadlac cu vreo 80 eur

Sa-mi ziceti daca ma agit sa aranjez ceva si sa iau si camerele ptr filmat
Sailing away! S/Y Haimana

Ionut


Eurocopter

Avem avem, putem face si Arad-Nadlac in prima sesiune. Pacat ca pe lotul I nu prea vom avea nimic interesant de filmat...

S-au mai primit intre timp 200 RON de la userii MHN si eloy, ducand totalul general la 2850 RON. Nu uitati ca la acest buget se adauga 20%/zbor care vor veni de la Baiazid, deci practic putem spune ca bugetul este de 2850 RON + 570 RON  = 3420 RON.

:cheers:

Ionut

Pai atunci vorbiti voi intre voi (Eurocopter-Sebba-Baiazid), numarati banii si dati-i drumul. :)

Eurocopter

Pai nici nu mai prea avem ce vorbi. Sebba poate aranja zborul cat de repede este posibil, si in momentul in care s-a facut filmarea eu virez banii. :)

sebba

Sailing away! S/Y Haimana

Ionut

Daca va fi filmarea la fel de buna ca ultima... o sa fie o placere deosebita! Super HD ultima filmare! :D Nu uitati de watermark!!! :D Abia astept.

ciprebbe

Daca se apuca de acum de "actiune" cu siguranta ca echipeaza avionul cu echipamentele alea....
Sa nu uitam ca mai era o camera si pe partea cealalta a avionului, insa nu a surprins ce trebuie.
Sper sa iti iasa sebba.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

sebba

am primit confirmarea doar ptr avion deocamdata, maine ar trebui sa fie in zona, daca va permite si vremea

o sa vad cum fac sa produc si camerele de data trecuta
ptr siguranta voi incerca sa filmez tot asa, cu doua, sa nu fie surprize
cat despre HD... mi-am cam ridicat singur stacheta, fac pe dracu'n patru si tot HD iese

vreti 3D? :D
Sailing away! S/Y Haimana

Eurocopter

La Cluj a fost dezastru vremea si temperaturi sub 0 grade, din pacate nu am putut face revizia sambata asta asa cum era planificat.

E bine daca poti zbura tu primul pe Arad-Nadlac pentru ca la mine mai dureaza sigur cateva zile pana devin operational.  :)

ciprebbe

eurocopter, o rugaminte la tine , cand te intorci dinspre Sibiu sau Orastie poti survola Savadisla sa vedem daca mai existe ceva acolo in baza Bechtel (utilaje, oameni, cladiri..etc) pt ca la Gilau e abandonat santierul si parca le expirasera contractul de inchiriere cu primaria.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

sebba

teoretic am avion si am si camere
sper ca zilele astea sau pe WE care urmeaza sa fac filmarea Arad-Nadlac
Sailing away! S/Y Haimana

Ionut

Ar fi minunat sa reusiti... mai ales ca vin ninsorile. :o Aveti grija!

sebba

huuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu....
la vreme nu m-am mai uitat, credeam ca a trecut zapada...  :(
intrevad ceva sperante pe sambata, accuweather zice ca va fi soare
vedem
Sailing away! S/Y Haimana