Mission X: filmari din avion ale obiectivelor de infrastructura

Started by Ionut, July 02, 2012, 10:59:41 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Eurocopter

Mda, cel putin cand vine vorba de PR chiar e de plans dupa administratia Boagiu...

bogdymol

Quote from: Eurocopter on October 16, 2012, 01:53:11 PMExista intr-adevar o regula care nu permite survolul la campie sub 100m altitudine fara aprobare, dar asta este foarte greu de demonstrat intr-o filmare in care se poate folosi zoom de exemplu. Se poate eventual calcula dupa umbre si alte povesti - dar asta e deja de domeniul SRI-ului...

Calculeaza altitudinea :D


A1 Arad-Nadlac lot 2 (Alpine) by bogdymol, on Flickr

Pot sa introduca ei orice fel de reguli. Noi tot o sa aducem imagini de pe santiere :)
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

sebba

A trecut mai mult de o saptamana de cand s-a filmat Caransebes-Lugoj-Izvin-Arad-Nadlac! Aprox 2:30 ore de filmare, inca nepublicata!
Ce facem? Zburam noi? Bogdy, poti? Ma interesez eu din nou?
Sailing away! S/Y Haimana

Eurocopter

Quote from: sebba on October 18, 2012, 10:30:49 PM
A trecut mai mult de o saptamana de cand s-a filmat Caransebes-Lugoj-Izvin-Arad-Nadlac! Aprox 2:30 ore de filmare, inca nepublicata!
Ce facem? Zburam noi? Bogdy, poti? Ma interesez eu din nou?

Eu propun sa asteptam pana se inaugureaza TM-Lugoj, poate apare atunci. Sa nu ne suprapunem cumva degeaba.

Ionut

Situatia la zi campanie filmari (campania #2):

Buget total: 2650 RON
Filmare #1 - 1 octombrie 2012 - costuri totale 660 RON:
Autostrada A1 Sebes-Orastie
Autostrada A1 Orastie-Deva
Autostrada A1 Deva-Lugoj lot 1

Filmare #2 - 19 octombrie 2012 - costuri totale 530 RON:
Autostrada A1 Sebes-Sibiu partea 1
Autostrada A1 Sebes-Sibiu partea 2

Buget disponibil campanie #2: 1460 RON

davyl

Multumim de info ionut! Inca se sta bine la capitolul fonduri. Multumiri tuturor acelora care au putut contribui!

Earthchild

 Putin offtopic: Eurocopter, ai o piesa faina pe youtube la filmul "A1 Timisoara - Lugoj lot I - 20 iulie 2012", imi place foarte mult. Stii cum se numeste?

Eurocopter

Quote from: Earthchild on October 23, 2012, 10:47:59 AM
Putin offtopic: Eurocopter, ai o piesa faina pe youtube la filmul "A1 Timisoara - Lugoj lot I - 20 iulie 2012", imi place foarte mult. Stii cum se numeste?

Secrets in Stereo - Again.

Earthchild


sebba

o mica "barfa" din zona: filmarea facuta de MT acum 3 saptamani nu se va publica
sper sa nu fie adevarat...
Sailing away! S/Y Haimana

Ionut

OK, perfect. Hai sa zburam noi atunci. Zi-mi pe private daca ai si tu pe cineva in zona sau rezolvam cu bogdymol sau cu Eurocopter.

sebba

ma interesez maine si te anunt
poate iese ceva chiar pe WE asta
Sailing away! S/Y Haimana

Earthchild


ciprebbe

eurocopter nu mai poate acoperi anul acesta Arad-Nadlac.
Vremea e foarte capricioasa in noiembrie si nu se risca nimeni sa zboare peste munti aproape o zi intreaga (Cluj-Nadlac-Arad-Cluj).
Cel mai bine e ca cei din zona de Vest a tarii sa incerce o filmare, distanta pana la santier fiind foarte mica si acoperita de un zbor de 2 3 ore  ce poate fi mult mai usor organizat acolo dupa datele meteo. Asa ca orice incercare de a se filma Arad-Nadlac trebuie facuta de acolo din zona.
Daca poate cineva organiza si realiza filmarea sa dea de veste pe forum sa rezolvam si cu partea financiara.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Eurocopter

Arad-Nadlac-Arad se face in maxim 45min cu deltaplanul si pana in 30min cu avionul, fiind vorba de 70km dus intors. Chiar nu are rost sa zbor eu de la Cluj 3-4 ore dus intors ca sa filmez 15 minute. E mult mai bine daca reuseste cineva din zona si facem si economie.