News:

Tur de forță API 27-28 iunie, DEx12 și A7.
A7 Dumbrava-Mizil. DEx12 Pitești-Colonești și Balș-Craiova.

Main Menu

Autostrada A0 Centura București

Started by Ionut, September 14, 2011, 12:00:25 PM

Previous topic - Next topic

4 Members and 7 Guests are viewing this topic.

P3trut

@mirceaeliade la A0N3 se intrezareste vreo noutate curand?

Tavi

Pilă mediană? Parcă se renunțase ce și standard dar vad că turcii au folosit-o și cnair a acceptat-o..

mirceaeliade

@P3trut no idea. Nu-s din sistem, si nu am cunostinte cu vrabiutze.  Altii de pe forum stiu mai multe ca mine.  Eu sunt doar un voluntar care imi place sa urmaresc ce apare in domeniul public si e accesibil sub anonimat, si imi place sa mai fac tabele pe intelesul celor care nu cunosc mai deloc jargonul din domeniu.

oneLess

Mulțumim Andrei!
Sunt curios ce soluție o să aleagă pentru construcția rampelor pentru că devierea actuală nu poate fi luată lua în considerare.
Dar mai e un an până atunci  >:(



survola

O să se devieze circulația pe bretelele trifoiului.

kola

Salutare colegi,
cateva poze de azi de la intersectia A0 cu DJ 602 si respectiv 601

Sa speram ca in curand se vor apuca de supratraversare




Si Dj 601



Nu sunt noutati, ritmul de lucru este neschimbat fata de ultima vizita. Daca observ ca isi vor creste activitatea si am ce poza ii voi vizita din nou, dar pana atunci nu sunt diferente mari de la ultimul reportaj.

carutasul

Nu prea îmi dau seama de ce Alarko a deviat DN6 pentru că au ridicat patru grinzi vineri și s-au oprit la ele :)

pasa_andrei

Autostrada A0 - Sud - LOT 1

De la DN4 la A2.

Pe toata portiunea avem primele straturi de balast. Alarko trage tare pe lotul 2 si pe nodul A2-A0, urmand probabil din primavara sa ti mute focusul pe terasamentele de pe lotul 1.

Inca nu a aparut asfaltul pe acest lot.

Podul peste Dambovita pare un pod clasic, care nu pare sa puna probleme pentru deschiderea din finalul lui 2023.


Enjoy!

survola

La 10:55 este o porțiune ne-expropriată sau care e problema acolo?

danutzu_1069

Acolo pare sa fie o conducta de ceva...

adix

#5500
Traiasca!
Las aici o filmare de la Nodul rutier A0-A2.
Cu respect!

TibiV

#5501
@adix,
cu respect (si multumiri) si din partea noastra!

@survola,

se vad bine tevile/conductele insirate in asteptare in zona aia. O viitoare "relocare de utilitati".

Langa Bucuresti este probabil cea mai mare densitate de retele de utilitati din tara. Tevi de apa, canalizare, gaze, poate si ceva Conpet...
La cabluri nici nu vreau sa ma gandesc...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

adix

#5502
A0 Sud Lot l zona Glina.
Respectele mele!

carutasul

azi în zona "mea":
La DN6 încă nu avem alte grinzi, am rămas tot la patru.
Am văzut că au montat schelăria pentru "picioarele" de la traversarea secundară, în rest ... balast.
Am trecut cam pe fugă pe la DC20, o tură rapidă că am plecat târziu: pe la 6:30 lucrau la rampa supratraversării (interesant, pe un utilaj scria Porr, evident putea să fie împrumutat/vândut) . Au adus și o macara mare deci parcă văd că montează mai întâi aici podul, înainte de DN6 să vedem cum o fi, parcă zicea un coleg că ar fi metalic, vedem. De acolo am venit spre DN6, nu am văzut mare progres nici la cealaltă supratraversare peste autostradă, în schimb au avansat cu rigole, cred că primul strat de asfalt e deja peste tot de ceva vreme.

Siciltir

Zecile de basculante înmatriculate B--PTR aduc balast de la Salcioara DB pt Aktor.