Drumul Expres DEx12 Craiova-Pitești

Started by Ionut, February 12, 2013, 07:35:36 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 10 Guests are viewing this topic.

horatiu.cosma

E o foreză in nod, partea dinspre Craiova a A1.

oneLess


GIV

Quote from: oneLess on May 14, 2024, 04:36:05 PMDacă nici tura asta nu încep să tropăie forezele pe la A1, cam asta e anul ăsta ...

isi mai face cineva sperante de deschidere completa a t4 la sfarsit de an? daca deschid pana la albota  :notworthy:

naivu

E deja jumătatea lui mai, acum trebuia să fie o miniarmată de foreze la nodul cu A1. Trebuie să recunosc că, cu toată promisiunea lui Umbrărescu, nodul cu A1 nu pare să fie nici măcar în intenția de finalizare până la Crăciun! (La podul peste Siret de la Galați și la Buzău-Focșani încă mai sper  :lol: )

Ramsil

Quote from: horatiu.cosma on May 14, 2024, 05:30:42 PME o foreză in nod, partea dinspre Craiova a A1.
Confirm.
Luni când am trecut lucrau. Este o firma subcontractata. Nu erau de la Umb.

Tony7Y

E ok daca avem si pana la Albota anul asta. Macar sa fie ceva, la cum se misca UMB-ul in ultimul timp.
Cum am zis mai demult, nu ar fi rau nici daca ar forta o deschidere pana in A1, fara pasajul peste A1.

Earthchild

Până în A1 fără pasaj, adică doar pe sensul Pitești-București?

gruia88

Da, s-a mai discutat posiblitatea asta , cu toate ca nu cred ca o sa fie :
1.Sa deschida sens Craiova-Bucuresti fara pasaj si sensul Bucuresti-Craiova sa incarce de la Albota.
2.Sa deschida sens Craiova-Bucuresti fara pasaj si sensul Bucuresti-Craiova sa il incarce doar cu venire din Pitesti , deci cine vine de la Bucuresti intoarce in Pitesti si intra inapoi pe A1 dupa pe Dex12.
3.Sa deschida doar pana la Albota si restu cand e gata pasajul .
4.Sa nu deschida nici o varianta si sa amane pe 2025 :) .

Cred ca primele 2 nu o sa le aleaga , nu am vazut de cand urmaresc sa fi facut vre-un constructor asa ceva, poate doar daca vine solutia/propunerea de la CNAIR si ii forteaza sa faca deschideri de genul .

oneLess

#9758
Mulțumirile către canalul lui Viorel Stanculescu



Postare de azi ,

Drum Expres DEx12, Pasaj Tronson 1 și amenajare Spital Regional


valentin1988

Bună seara, aș dori să vă aduc la cunoștință faptul că pe T4, băieții de la UMB se pregătesc să asfalteze sensul Cra-Pit de la limita AG-OT până undeva în zona Cerbu

oneLess

#9760
Bine ne-ai găsit @valentin1988 !

Da, bună vestea. Ultima filmare din zonă, de la Marius are peste o lună vechime.
Deci au muncit ceva la terasamente. Sunt vreo 15 Km pregătiți de asfalt, pe un sens, susține colegul. De la T3 la DN65A.

Și la pasaje sper că au mai muncit ...

Poate îi surprinde în flagrant și sâmbăta asta Marius!  8)

john_maddox

IMG-9977" border="0


Poza de dimineata de la ora 8, intersectia cu A1


valentin1988

#9762





amedeog1

La traversarea peste DN 65,in zona Bals,au reusit sa puna predalele si pe sensul Bals_Craiova. :)

Ionut

#9764
CNAIR, comunicare oficială azi la CM PT:
T4 - 50% fizic, termen contractual extins în trimestrul II 2025.


Înțelegeți voi ce vreți din asta.

PS. Termenul contractul actual era Nov 2024.