Drumul Expres DEx12 Craiova-Pitești

Started by Ionut, February 12, 2013, 07:35:36 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 5 Guests are viewing this topic.

Tavi

#9855
Legat de T3, au terminat CIC-ul de la Negreni?..
Legat de T4, este o mare diferenta intre dare in circulatie (panglica) si finaliare cu receptie (si cu acte in regula).
Sa nu se creee confuzie, zic.

Ionut

^ Nu am întrebat de CIC.

Legat de deschiderea T4 poziția oficială a CNAIR a fost "facem tot posibilul pentru inaugurare în 2024". Dar termenul contractual este extins. V-am zis, înțelegeți voi ce vreți.

oneLess

Scăparăm și weekend-ul ăsta de vreo filmare pe T4 !  :-[

Și pe T1 s-a avansat la greu !

oneLess

Quote from: 26ld on May 26, 2024, 08:16:28 PM^Deci e oficial, sa nu isi mai faca lumea sperante pentru 2024. Putem posta acum lista cu scuze pentru umb? Incep eu: prioritizare PNRR, oamenii rai, mediu, birocratie, forumul asta.

Cea mai bună scuză este că se muncește.

Șî pe T1 !

dany

#9859

oneLess

#9860
Pe canalul lui Viorel Stanculescu

Drum Expres DEx12 - Pasaj Tronson 1 și amenajare teren Spital Regional



oneLess

#9861
T1, ^^ din filmarea secretarului citire, cică s-ar fi apucat de pus și ceva binder, ultimele 102 grinzi vor fi suite până la sfârșit de iunie, nu august cum știam că au contractul de livrare semnat, iar la sfârșit de iulie toate pasajele vor fi suprabetonate . Se primește!

26ld

Nici în cele mai umede vise ale lui scrio nu termină ei 100 de grinzi într-o lună, mai ales când nu au fabrică în locație. Dar na, fiecare crede ce vrea.

archaeus

^
se pot ridica 3-4 grinzi/zi fara probleme, mai ales ca undele din ele nici nu sunt f mari, nu trebuie monstrii de macarale, cred ca e posibil sa fie adevarat ce zice domnu' secretar

GAC

daca grinzile sunt deja in curtea sub-contractorului, si daca multe sunt si de dimensiuni mai mici, se pot monta si in 2 saptamani.

gruia88

Se lucra la intersectia cu DN65F - Centura Craiovei , cred ca vor sa suprabetoneze un sens prima data , lucrau la fier ceva, plus la rampe .


























Powered by API/PUM imgur uploader

26ld

^Multumesc pentru actualizare, poate rezolvi cu martorul aprins din bord  :lol:

gruia88

Azi după ce a lăsat soția mașina l-am văzut mă tot frământă 😂

Ionut

Mda, au o groază de biscuiți de făcut. Oricum, turcii sunt mult peste așteptările mele. În opinia mea, nu vor inaugura în decembrie, dar vor fi foarte aproape.

Legat de zona asta, am tot vrut să întreb. Să-mi fie cu iertare că nu sunt la curent. Avem vești sau decizii măcar cu privire la intrarea DEx12 în Craiova? Drumeagul ăla județean, 600 și ceva sau cât e. Se intră pe niște străduțe pe-acolo. Știu că s-a tot discutat dar pe cuvânt că nu am avut energie să urmăresc atent.

Îmi face un update și un rezumat cineva? Eventual o schiță în Paint. :D Mulțumesc! :cheers:

tom_sawyer

#9869
Te referi la ăsta? (atribuit la a 4-a încercare)

[CN1048320] / 16.10.2022: "Prestari serv. de proiectare constand in elaborare Studiu de Fezabilitate, Pth de executie inclusiv PAC, Detalii de executie, asigurarea Asistentei Tehnice pe parcursul exe. de lucrari si in perioada de garantie a lucrarilor executate pentru obiectivul de investitie DRUM DE LEGATURA PENTRU SPORIREA CAPACITATII DE TRAFIC INTRE DN6 (ZONA UZINEI FORD) SI DRUMUL EXPRES CRAIOVA PITESTI (TRONSONUL 1)"
    Depunere oferte: 21.11.2022 05.12.2022
    Oferte deschise in 05.12.2022: 1 oferta
    Stadiu actual licitatie: Contract atribuit in 31.03.2023 conform anuntului de atribuire [CAN1101080] / 06.04.2023 catre H.V.I.D. CONSULTING GROUP + GRAFIC TENDS (loc 1)
    Valoare estimata:  1.260.504,00 RON fara TVA
    Valoare atribuire: 1.230.660,40 RON fara TVA


Quote from: adyneamtu on April 22, 2024, 04:54:42 PMAm intrebat la DRDP Craiova despre stadiu Drum legatura DEx12-Ford.

Au avizate 2 variante de traseu. Inca analizeaza varianta finala iar pana la executie mai este.

Intrebarile mele si raspunsul mai jos.

QuoteSe spunea ca: Proiectul se va desfăşura pe trei etape – Studiul de Fezabilitate, Elaborare Proiect Tehnic şi Asistenţă tehnică (Execuţie)
– şi are o valoare totală de 1.230.660,40 lei fără TVA. Primele două etape vor dura cinci luni, iar cea de-a treia 24 de luni.
Deci Studiul de Fezabilitate si Elaborare Proiect Tehnic ar fi trebuit sa dureze 5 luni.

Acum un an mai tarziu, va rog sa ma ajutati cu raspunsuri la urmatoarele intrebari
1. Care este stadiul acestui contract în aceste prime 2 etape de SF și elaborare PT.
2. Care este traseul stabilit între cele două obiective ?
3. Cand este preconizata inceperea constructiei pe traseul stabilit?