Autostrada A0 Centura București

Started by Ionut, September 14, 2011, 12:00:25 PM

Previous topic - Next topic

2 Members and 27 Guests are viewing this topic.

Geri


Aktor începe miercuri ridicarea grinzilor la Pasajul peste A 1 București-Pitești, anunță secretarul de stat Scrioșteanu/Traficul de pe A 1 va fi deviat pe bretele

,,Sunt cu unul dintre șefii de șantier aici, minunea se întâmplă săptămâna viitoare. Aceste grinzi care așteaptă de câteva luni să fie ridicate peste autostrada A 1 ...începând de luni vor fi mobilizate cele două macarale care vor ridica simultan, în tandem tablierul, miercuri ar trebui să se ridice primul element de tablieri, iar de luni unde s-a creat această bretea să se aștearnă și stratul de asfalt. După ce se montează tablierul stânga-dreapta autostrăzii să se devieze traficul pe bretele"

sursa:
economedia.co

Facebook Irinel Ionel Scriosteanu:
𝗔𝟬 𝗦𝘂𝗱 - 𝗟𝗼𝘁 𝟯 După cum am spus, merg săptămânal pe șantierul 𝗟𝗼𝘁𝘂𝗹𝘂𝗶 𝟯 𝗦𝘂𝗱 al 𝗔𝘂𝘁𝗼𝘀𝘁𝗿𝗮𝘇𝗶𝗶 𝗕𝘂𝗰𝘂𝗿𝗲𝘀𝘁𝗶𝘂𝗹𝘂𝗶 #𝗔𝟬, pentru a verifica evoluția lucrărilor, dar și pentru a presa și sprijini, totodată, antreprenorul în finalizarea acestui lot de autostradă.

mike_us

Măcar împinși de la spate. Măcar undeva in 2025.

shift2rail

Posibil ca strategia lui Scriosteanu de a vizita saptamanal santierul sa dea roade.

In orice caz, mai aproape de fisa postului, nu e platit ptr a comunica pe fb!

danpandrea

"minunea se întâmplă săptămâna viitoare"

Mașini zburătoare? Reducerea emisiilor de carbon? Pace în Orientul Mijlociu? Nu, se ridică niște grinzi...

Costi

#9289
    Da, este strategie electorala si nimic altceva. Stie si el, ca toti cei implicati in acest proiect, ca nu se va finaliza anul acesta. Ieri, alaltaieri a vorbit un consilier local din Ciorogarla, parca, despre Radialul 1 Vest, cum ca si acel proiect este modificat, iar nodul cu Ao se suprapune cu parcarea de scurta durata de la Darvari. Deci alta modificare a proiectului care implica studii, proiectare, autorizari, exproprieri suplimentare pentru noua parcare, etc.....
    Poate sa topaie el, secretarul Scrirosteanu, sirtaki pe A0 in fiecare zi, lotul tot nu se va "da in trafic" (expresie stupida si fara sens), in acest an.

Tavi

Astea nu-s grinzile alea de minț.... spunea anul trecut ca în decembrie sunt montate? ...

adix


danutzu_1069

Cred ca azi aparatele de rost sunt gata, si poate deja marcat pe pasaj...
Oare maine se reia circulatia?

mike_us

Cred ca sfârșitul luni sau undeva aprilie avem si DN5 - DN4.

adix


danutzu_1069

O vizita in teren face cat o mie de "dat cu zarul" ...
Mai precis o vizita la nodul A0 cu DN4.
Ei bine, duminica dupaamiaza fiind, nu se lucra, doar cateva Dusteruri erau pe teren..

La nivelat terenul in bucle mai au putin.
Lucrul la aparatele de rost nu am apucat sa vad, dar sunt convins ca sunt gata..  :-[  (dar sa nu dați cu pietre daca nu sunt)
Balizele care blocheaza accesul pe pasaj încă erau acolo, deci posibil sa mai fie ... de dat cu matura..

In schimb marea problema este la .... racordarea rampei pasajului la platforma DN4 spre DNCB. Nu este la nivel (este mai sus) si mai este o zona in care trebuie săpat si făcută ceva fundație (zic eu).
Dinspre Oltenița este ok, este circulabil spre pasaj.
Având in vedere astea, darea in circulație pe pasaj....mai durează. cred ca vreo săptămâna..

bogdannp23

#9296
Am fost acum la A0 / DN 4.
Revin cu poze putin mai tarziu.

LE: am revenit cu pozele.

O deschidere a pasajului DN4 peste A0 este iminenta.


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


Se vede Vest-ul. :) (GPS)



Powered by API/PUM imgur uploader

omirica

Quote from: danutzu_1069 on March 10, 2024, 05:43:12 PMAvând in vedere astea, darea in circulație pe pasaj....mai durează. cred ca vreo săptămâna..

Teste nu mai fac?

danutzu_1069

Astea se fac intr-o zi.
Ok, pozele de sus lamuresc pe deplin, respectiv in poza 6 se vede partea dinspre Oltenița iar in poza 8, ceea ce nu am vazut de la nivelul solului este organizarea jaloanelor pentru o mica deviere la coborarea spre DNCB.
Poate ca maine dimineata se va intampla...

@bogdannp23, daca ai si filmare, nu ezita sa o postezi..  :)

bogdannp23

#9299
Si filmuletul:


Acum se proceseaza, deci urmeaza la calitate mai buna plus sunet.