News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Autostrada A0 Centura București

Started by Ionut, September 14, 2011, 12:00:25 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

FakeML

"Irinel Ionel Scriosteanu
Îmi cer scuze pentru calitatea sunetului. Se pare ca semnalul a fost foarte slab.
Am spus ca ma aflu la intersecția DN 4 cu A0, ca se montează dispozitivele pentru acoperirea rosturilor de dilatație, ca in următoarele 7-10 zile va fi dat in trafic pasajul principal pe DN4 pentru a se finaliza lucrările in zona unde a fost breteaua provizorie de deviere a traficului și că, așa cum am mai spus, pana la sfârșitul lunii Martie vom da in trafic tronsonul intre DN4 și DN5. Următorul tronson care va fi dat in trafic este intre DN4 și A2 iar atenția maxima va fi pe lotul 3 in așa fel încât sa reușim sa avem in trafic A0, intre A1 și A2, pana la sfârșitul anului. Mulțumesc!"

dacibesti

#9256
Fara poze deocamdata deoarece chiar nu ma asteptam. La A0N1 cu DJ143 (vezi locatia in #8074) au aparut ceva utilaje, un container, 2-3 toalete ecologice si o gramada de tuburi beton.

danutzu_1069

Adica pe lotul Pizzaroti ?

pasadia

Da. Se refera la DC143, intre Zurbaua si Sabareni

vermont

Si in zona Bacu Rompetrol astazi utilaje . Incepusera o mica decopertare

kola

Am trecut azi iar pe DJ 601A,DJ 602 și vă pot spune următoarele:
- Italienii au început decopertările;
- Aktor era activ peste tot pe unde m-am intersectat cu ei(terasamente, pile, supratraversări)
Am și câteva poze făcute doar că nu am când să le pun(și nici nu știu cum să fac asta de pe telefon) iar dacă un coleg dorește să le încarce în locul meu , îl rog să-mi trimită în mesaj.

mike_us

Pizzarotti - Retter au semnat in septembrie 2023 si au 12 luni de proiectare. Deja s-au apucat sa decoperteze?


misiekwas

Chiar harnici în ultima vreme cei din Pizzaroti. Și pe A7 merg tot înainte.

elion

Google Maps rutează deja  pe A0 între DN4-DN5.

dacibesti

Poze de azi, 06 mart 2024 de A0N1 x DC143, lotul Pizzarotti, in marginea localitatii Zurbaua:

(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


Powered by API/PUM imgur uploader

kola

Intersecția cu Dj 601





Erau vreo 10 muncitori ce i-am văzut lucrând aici.

kola

Podul peste râul Ciorogârla. Aici am numărat vreo 14 muncitori ce lucrau.



Supratraversarea peste A0



kola

Și sfârșitul(sau începutul) lotului italienilor cu startul decopertărilor.


Cam atât! Cum apar noutăți vă țin la curent.

exelero1100

Zicea la emisiunea de la B1 , Drumurile noastre parca ii zice ca Aktor o sa inceapa sa lucreze si noaptea incepand  din aprilie, plus ca  anul trecut au facut in 6 luni peste 30% cand i-au amenintat cu reziliezea. Eu zic ca Aktor daca vrea poate sa termine anul asta lejer, intrebarea e daca vrea. In aprilie daca incepe sa lucreze si de noapte eu zic sa bagam sampania la frigier ca e posibil sa o desfacem anul asta.