News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Autostrada A0 Centura București

Started by Ionut, September 14, 2011, 12:00:25 PM

Previous topic - Next topic

1 Member and 23 Guests are viewing this topic.

GIV

chinezii nu ar putea sa lucreze la terasamente? sau asteapta sa termine pasajul si dupa se apuca? deja pare ca trag pisica de coada

Sorinus

Pai ce sa lucreze la cateva sute de metri? Probabil cand vor face culeele si vor inalta terasamentul acolo, se vor deranja si cu restul. Apoi asfalt pe un km cap coada in cateva zile.

naivu

Cred că au AC doar pe zona nodului cu DN2 și probabil vor începe terasamentul după ce ies cu toate structurile din pământ.
Am impresia că s-au înțeles cu CNAIR să înceapă restul lotului abia la primăvară  :D !

dorum

Trebuia lasati chinejii pe lotul asta sa-si aduca ce vor si de unde vor ca si utilaje si resursa umana... Si asa e primul si ultimul lot! :)
Stiu ca suna stupid, dar mai aberez si io :)

P3trut

#10324
Si Ozaltin pe T1 DX12 la Craiova sunt tot pe la 70% si au cam aceeasi lungime de tronson. Sunt curios daca chiar sunt comparabili! Iar Ozaltin trage tare sa termine la sfarsitul anului.

madac

Lot 3 sud intre A1 si DJ601A in seara asta.


Powered by API/PUM imgur uploader

adix


Alexandrei22

#10327
Tot A0N4 sta în "mâinile" acelui excavator💪🏻💪🏻

survola

Îmi place cum au toate aparatele de rosturi aduse pentru montaj (pe un sens).

Dragos_R

Referitor la comunicatul de atribuire CNAIR (mentionat si de Feri la Noduri noi):
http://www.cnadnr.ro/ro/comunicare/comunicate-de-presa/interes-general/cnair-desemnat-c%C3%A2%C8%99tig%C4%83torul-licita%C8%9Biei-pentru-6
Are cineva idee mai exact unde va fi nodul Clinceni ? Sa fie cumva gandit in zona pasajului Paraul Race, pe langa parcarea de scurta durata ? Daca ar fi mai catre E, ar fi cred prea apropape de DN6 ...

AlexD

Pasajul din zona strazii Paraul Rece da intr-un drum agricol, nu ar aduce niciun beneficiu. Ma astept ca nodul sa se faca pe drumul catre Ordoreanu, pe DC125.

mirceaeliade

La A0-A2 vad ca mai au de asfaltat cam doar o banda de iesire, plus mult ciment de pus pe margini. Deci ar fi cam optimist deschidere pe la sfarsit de iulie nu?

gicu

Aș paria pe alegerile din septembrie. Mai e mult.

Costi

#10333
@AlexD

Fix pe DC125, Clinceni-Ordoreanu se face legatura, cu 2 sensuri giratorii, unul spre Clinceni, celalalt spre Ordoreanu, dupa Centrul social. Mai au in proiect, UAT Clinceni si CJ Ilfov sa lege acest nod cu actuala centura, prin Solariilor, cu pod nou peste Ciorogarla, Gladiolelor- DNCB
Am informatiile de la primarul din Clinceni, Adrian Budeanu dupa o discutie pe fb.

Nodul se va face relativ repede, cred ca prin 2025 inceput de 2026 sa fie gata Cu legatura DNCB nu stiu ce sa zic.

TibiV

Cine este "primarul A.B."? Si ce inseamna A.B.?!... Primar... unde?
Poate sunt colegi care vor sa afle ce inseamna aceste "codificari", caci nu toti userii de pe forum lucuiesc in zona...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)